ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

عکاسی صنعتی در تبریز برای پرتره

عکاسی صنعتی در تبریز Photography in Tabriz و پرداخت به موضوع پرتره،را در مقاله پیش رو بررسی خواهیم کرد.با هانی گرافیک همراه باشید۰۹۳۷۹۰۵۰۴۲۱

تعریف عکاسی پرتره ؟

به زبان ساده باید گفت که عکاسی پرتره یکی از اصولی‌ترین و مهم‌ترین انواع عکاسی صنعتی در تبریز است که در آن هدف اصلی عکاس ایجاد تصاویری با شخصیت و احساسات عمیق از فرد موجود در فریم است. در این نوع کار، عکاس تلاش می‌کند تا شخصیت و جزئیات فیزیکی فرد مدل را به دقت و با هنرمندی و به کمک نور و سایه بیان کند.

 اصولی عکاسی صنعتی در تبریز برای پرتره شامل:

 • نورپردازی حساس
 • استفاده از عمق میدان( (Depth of Field) برای تمرکز بر روی فرد مدل)
 • پس‌زمینه آراسته
 • برقراری ارتباط انسانی با مدل( جهت به دست آوردن احساسات طبیعی در تصویر)

موارد استفاده عکس پرتره

 • عکس‌های خانوادگی
 • عکس‌های مد و زیبایی
 • عکس‌های پروفایل شبکه‌های اجتماعی
 • عکس‌های آگهی و تبلیغات
 • عکاسی هنری

این نوع عکاسی باعث ایجاد ارتباط بیشترعاطفی بین تماشاگر و فرد مدل می‌شود و به عنوان یک هنر تصویری تأثیرگذار به شمار می‌آید که با توجه به تکنیک‌ها و استعداد عکاس، می‌تواند تجربه دیدنی و جذابی برای مخاطبان داشته باشد.

انواع عکاسی پرتره چیست؟

داشتن دانش، مهارت و ابزار مناسب برای تولید عکس‌های پرتره باکیفیت بسیار مهم است. هماهنگی مناسب در اصول اولیه و آگاهی از انواع مختلف عکاسی پرتره می‌تواند به شما در ایجاد سبک منحصربه‌فرد خود کمک کند.اگرچه انواع مختلفی از عکس‌های پرتره و روش‌های متفاوتی برای دسته‌بندی آن‌ها وجود دارد، می‌توان آنها را به طور کلی به سه نوع عمده تقسیم کرد. در زیر توضیح دادیم این سه نوع عکاسی پرتره چیست و چه کاربردی دارد:

 • پرتره استاندارد

در این زیرگروه سوژه از حضور دوربین آگاه است و معمولاً تماس چشمی با دوربین دارد. این نوع عکاسی پرتره معمولاً به‌جای کل بدن فقط سر و شانه‌های فرد را در عکس حضور دارد. و عمدتاً بر حالات چهره سوژه تأکید می‌کند. پرتره‌های ژست سنتی معمولاً در محیط استودیو گرفته می‌شوند و اغلب شامل پس‌زمینه‌های رسمی هستند.

 • پرتره‌های صادقانه یا ناشناس

در این نوع پرتره، سوژه در تصویر معمولا از اینکه سوژه عکاسی است بی‌خبر است؛ بنابراین، معمولاً هیچ تماس چشمی نیز وجود ندارد و از آنجا که ژست سوژه‌ها تنظیم یا برنامه‌ریزی‌ نشده‌اند، عکاسی پرتره حالت طبیعی‌تری دارند.این پرتره‌ها بینشی منحصربه‌فرد از احساسات لحظه‌ای و صریح سوژه می‌دهند. به همین دلیل است که این نوع عکس‌های پرتره اغلب یک‌شکل بسیار خالص و بدون فیلتر از عکاسی پرتره در نظر گرفته می‌شوند.ثبت لحظات خودبه‌خودی و ناخودآگاهی سوژه، هدف اصلی این نوع عکاسی پرتره است. به همین دلیل است که عکاسان خیابانی به طور خودجوش از مردم در خیابان عکس می‌گیرند.جزئیات دقیق و روابط بین فضای پس‌زمینه و سوژه همیشه برای گرفتن یک عکس پرتره بی‌نقص مهم است.بهترین چیز در مورد این نوع پرتره این است که اغلب داستانی بین سوژه و محیط اطراف وجود دارد که منتظر ثبت شدن و دیدن شدن است.

 • پرتره‌های خلاقانه یا مفهومی

از بین انواع عکاسی صنعتی در تبریز برای  پرتره، این نوع بیشترین میزان آزادی خلاقانه را در اختیار عکاس می‌گذارد. هدف اصلی این پرتره‌ها ثبت کردن یک ایده است. شما اساساً با نوعی بازنمایی انتزاعی تصویرسازی می‌کنید.اگر کسی هستید که عاشق انعکاس پیام‌های معنادار و زیبا از طریق عکاسی پرتره هستید، پس باید دیدگاهی عمیق‌تر و خلاقانه‌تر به دنیای عکاسی پرتره داشته باشید.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟