ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

عکاسی صنعتی درتبریز و انواع لنز

عکاسی صنعتی درتبریز( Photography in Tabriz) و معرفی انواع لنزهای عکاسی صنعتی در تبریز موضوع ایمن مقاله میباشد.با هانی گرافیک همراه باشید.

انواع لنز برای عکاسی صنعتی در تبریز

لنز پرایم یا ثابت یا فیکس همانطور که متوجه شدید، لنز پرایم یا ثابت لنزی است که یک فاصله کانونی ثابت دارد …

لنز زوم لنزهای زوم دقیقا بر خلاف آنچه که درباره لنزهای ثابت خواندید است …

  • لنز نرمال …
  • لنز واید انگل
  • لنز تله فوتو
  • لنزهای ماکرو
  • لنزهای فیش آی (چشم ماهی) …
  • لنزهای تیلت شیفت
  • Bahman 14, 1401 AP

شرح انواع لنز

در حالت کلی عکاسان لنزها را به دو دسته لنزهای فیکس و لنزهای زوم قرار می‌دهند. لنزهای زوم از عدسی‌ها و فاصله کانونی متغیر تشکیل می‌شود. اما لنزهای ثابت کاملاً برعکس لنزهای زوم بوده به صورت که فاصله کانونی ثابتی را در اختیار شما قرار می‌دهند. از طرفی دیگر با استفاده از این لنزها تعداد عکس کمتری می‌توانید بگیرید. با این حال لنزهای فیکس همچنان یکی از پرطرفدارترین لنزهای موجود در بازار هستند که توسط عکاسی صنعتی در تبریز استفاده می‌شوند. به این دلیل که عکاسان بر این عقیده‌اند که استفاده از این لنزها کیفیت بهتری را به عکس می‌بخشد و از طرفی دیگر لنزهای فیکس برای تهیه عکس‌های پرتره گزینه مناسب‌تری هستند. در ادامه می‌خواهیم بیشتر درباره این دو لنز با یکدیگر صحبت کنیم.

لنز پرایم یا ثابت یا فیکس

همانطور که متوجه شدید، لنز پرایم یا ثابت لنزی است که یک فاصله کانونی ثابت دارد. در این لنزها نمی‌توان فاصله کانونی را تغییر داد. همین موضوع باعث می‌شود که در نگاه اول لنز ثابت ضعیف به نظر برسد اما با این حال در بسیاری از موارد استفاده از لنزهای ثابت در اکثر مواقع می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای عکاسان به همراه داشته باشد. از جمله مهمترین مزیت‌های لنزهای فیکس این است که به طور معمول دارای گشودگی دیافراگم بیشتر و همچنین توانایی دریافت نور بیشتری هستند. این قابلیت برای عکاسی به خصوص در شب بسیار کاربردی خواهد بود. نور بیشتر به معنای عملکرد بهتر در نور کم است که امکان استفاده از سرعت شاتر سریعتر و… را برای شما فراهم می‌کند. لنزهای ثابت حرفه‌ای به طور معمول دارای دیافراگم f/2.8 هستند که نسبتاً سریع است. نکته‌ای که جالب است بدانید این است که حتی ارزان‌ترین لنزهای تک کنونی ۵۰ میلیمتری نیز می‌توانند به شما دیافراگم f/1.8 را ارائه دهند. از طرفی دیگر داشتن دیافراگم بازتر یک لنز ثابت باعث ایجاد پس زمینه تارتر و بالا بردن کیفیت سوژه می‌شود که این موضوع برای عکاسی صنعتی درتبریز بسیار با اهمیت است.

لنز زوم

لنزهای زوم دقیقا بر خلاف آنچه که درباره لنزهای ثابت خواندید است. به این دلیل که این لنزها برخلاف لنزهای ثابت، فاصله کانونی متغیری دارند. این مدل از لنزها از عدسی یا المان‌هایی با فاصله‌های مختلف تشکیل می‌شوند که با جابجا کردن آن‌ها می‌توان به آسانی فاصله کانونی را تغییر داد. در میان انواع لنزهای دوربین که در بازار وجود دارند لنز زوم روش ساخت و طراحی متفاوتی دارد. به این دلیل که در این لنزها معمولاً تغییر فاصله کانونی یا زوم کردن با افزایش طول لنز همراه است. برای ساخت لنزهای زوم از تک حلقه و دو حلقه‌ای استفاده می‌شود. اما چیزی که بیشتر از هر چیز دیگر در هنگام استفاده از لنز زوم مورد تست و آزمایش قرار می‌گیرد، دریچه دیافراگم آن‌ها است. در واقع این مسئله به این دلیل اهمیت دارد که برای ساخت لنزها از قطعات بسیار زیادی استفاده می‌شود که توانایی محدودی برای باز کردن دریچه دیافراگم و ورود نور دارند.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟