ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

دکوراسیون داخلی در تبریز و چیستی پارتیشن

دکوراسیون داخلی در تبریز (Dartbriz interior decoration) و چیستی پارتیشن را در این مقاله بخوانید.با هانی گرافیک همراه باشید.

پارتیشن چیست؟

پارتیشن به معنای قسمت بندی و جداسازی میباشد. با استفاده از پارتیشن بندی میتوان از فضای مورد نظر استفادهای بهینه ی بیشتری داشت.

پارتیشن ها به دو دسته ی ثابت و متحرک دسته بندی میشوند.

نمونه پارتیشن

در بسیاری از ساختمانها نیاز است تا فضاهای بزرگتر را به صورت دائم و یا موقت تفکیک و به بخش‌های جداگانه تقسیم کنیم، دراین حالت، چند محیط کاملا مستقل خواهیم داشت. یکی از روش‌ها برای این تفکیک فضا، استفاده از پارتیشن است. در ادامه قصد داریم شما را با مفهوم و کاربرد پارتیشن‌های مورد استفاده در ساختمان‌ها آشنا نموده و به بررسی انواع پارتیشن بپردازیم.

پارتیشن چیست؟

پارتیشن به معنای قسمت بندی و جداسازی فضاهای ساختمان از یکدیگر است. با استفاده از پارتیشن بندی می‌توان از فضای هدر رفت در یک محیط، به صورت بهینه استفاده کرد. مثلا فضاهای بزرگ را می‌توان به چند قسمت تقسیم کرده و برای هر قسمت کاربردی متفاوت تعریف کرد. از پارتیشن بندی در مکان‌های اداری، مسکونی و غیر مسکونی می‌توان استفاده نمود و با تفکیک فضا، چندین فضای کاربردی طراحی و ایجاد نمود.

هر سیستمی که بتواند به عنوان جداکننده فضا در نظر گرفته شود، پارتیشن نامیده می‌شود. جدا کننده‌های فضای داخلی ساختمان، که به عنوان پارتیشن شناخته می‌شوند دارای انواع مختلفی بوده و می‌توان آنها را به شکل‌های مختلف طراحی و استفاده نمود. پارتیشن در معماری‌ امروزی، جایگزینی بسیار ارزان و شیک برای دیوارهای جداکننده گچی به شمار‌ می‌روند.

انواع پارتیشن

پارتیشن در مدل‌ها و کاربردهای مختلف طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارتیشن مورد استفاده در منازل دارای دو دسته بندی اصلی می‌باشد:

  • پارتیشن اداری
  • پارتیشن خانگی (پارتیشن دکوراتیو منزل)
بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟