ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

دکوراسیون داخلی در تبریز طراحی و اجرای پارتیشن

دکوراسیون داخلی در تبریز طراحی و اجرای پارتیشن

پارتیشن بندی دکوراسیون داخلی در تبریز به معنای قسمت بندی و جداساز است. با استفاده از پارتیشن بندی می توان از فضای مورد نظر استفاده بهتری نمود. مثلا فضاهای بزرگ را می توان به چند قسمت مفید با عملکردی متفاوت در هر بخش تقسیم کرد. از پارتیشن در انواع مکان های اداری، مسکونی و غیر مسکونی می توان استفاده نمود و با تفکیک فضا چندین فضای کاربری طراحی جدید ایجاد نمود.

 

پارتیشن ها که زیر مجموعه دکوراسیون داخلی در تبریز هستند به دو دسته ی ثابت و متحرک دسته بندی می شوند. که نوع ثابت آن بر روی زمین با پیچ و مهره ، نصب می شود، ارتفاع بعضی از این پارتیشن ها بلند است و به سقف وصل میشوند و ارتفاع بعضی دیگر کوتاه می باشد. پارتیشن متحرک یا شناور همانطور که از اسمش پیداست قابل جا به جایی ست و می توان محل قرارگیری آن را طبق دکوراسیون مورد نظر تغییر داد.برای مطالعه بیشتر مقاله دکوراسیون داخلی در تبریز برای انواع دفترکار پیشنهاد میشود.

انواع پارتیشن بندی دکوراسیون داخلی در تبریز

پارتیشن شیشه ای (انواع سکوریت)

این نوع پارتیشن بندی یکی از پرطرفدارترین آیتمهای دکورسیون داخلی در تبریز برای انواع دفاتر کار است.و با استفاده از شیشه در مکان های مختلف قابل اجرا می باشد، پارتیشن های شیشه ای را می توان به راحتی با یک دستمال مرطوب و شیشه شور، تمیز نمود. همچنین هزینه جداکننده های فضا با شیشه نسبت به دیوارهای ثابت دیگر بسیار پایین است، زیرا در نصب آن نیازی به اعمال تغییرات اساسی نیست.

این نوع پارتیشن بندی قابلیت عبور نور و تامین روشنایی محیط را نیز دارد. با استفاده از این نوع پارتیشن ها می توان در هزینه مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی نمود. این آیتم دارای تنوع رنگ و جنس می باشند و در انواع شیشه ساده، مات، رنگی و سکوریت و دوجداره طراحی می شوند.

اگر پارتیشن شیشه ای از نوع شیشه مرغوب و یا دو جداره باشد، به عنوان نوعی عایق صوتی عمل می کند و از انتقال سر و صدا به قسمتهای دیگر جلوگیری می نماید. سرعت اجرای این محصول بسیار بالاست و نصب آن به راحتی انجام می شود.

پارتیشن ام دی اف

در ساخت این نوع پارتیشن بندی از چوب MDF استفاده می شود. ام دی اف جزء فرآورده های چوب محسوب می شود و به صورت تخته فیبرهایی با روکش های متنوع تولید می شود.از مزایای پارتیشن بندی با جنس MDF می توان به مواردی اشاره کرد از جمله این که قیمت ام دی اف نسبت به  چوب طبیعی بسیار پایین تر است، همچنین پارتیشن MDF در برابر پوسیدگی، رطوبت،سایش و قارچ از مقاومت بالایی برخوردار است.این آیتم نوعی عایق صوتی نیز محسوب می شود که از انتقال سر و صدا جلوگیری می کند و علاوه بر آن چگالی چوب ام دی اف در سراسر آن یکسان می باشد، بنابراین از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است.

پارتیشن چوبی

در ساخت پارتیشن چوبی از چوب باید توجه داشته باشید که در محیط هایی که رطوبت وجود دارد، استفاده نکرد، چرا که باعث آسیب رسیدن به چوب می شود. پارتیشن چوبی نمونه ای از بهترین انواع پارتیشن لوکس برای خانه و دفاتر لوکس اداری می باشد. از این پارتیشن می توان در اتاق نشیمن استفاده کرد.

پارتیشن PVC

پی وی سی یا ونیل نوعی پلاستیک فشرده است که توسط روان کننده انعطاف پذیر می شود. این ماده بسیار سبک بوده و در ساخت پارتیشن برای تفکیک سازی فضا کاربرد دارد. از مزایای PVC می توان به مواردی چون قیمت مناسب آن، مقاومت در برابر رطوبت، نگهداری و نظافت آسان، رنگ و طرح های متنوع و عایق بودن آن نام برد.

 

پارتیشن دکوراتیو

پارتیشن های دکوراتیو نیز یکی از موارد پرطرفدار برای دکوراسیون داخلی در تبریز است که برای تقسیم بندی فضاهای داخلی استفاده می شود. استفاده از پارتیشن های دکوراتیو نه تنها برای زیبایی ، بلکه از جهت کاربردی هم مفید هستند.تصور کنید جلوی در حمام یک پارتیشن تزئینی کار شده تا از دید به داخل حمام جلوگیری کند.

پارتیشن فلزی

فلز به راحتی خم برنمیدارد، از استحکام و مقاومت بالایی در برابر فشار، ضربه و وزن اشیاء سنگین برخوردار است، در عین حال در درجه حرارت های بالا انعطاف پذیری خوبی دارد و می توان طرح‌های هندسی و پیچ و خم های مختلفی برروی آن ایجاد کرد.از معایب این نوع پارتیشنها در دکوراسیون داخلی در تبریز میتوان به وزن زیاد و قیمت تمام شده بالای آنها اشاه کرد.

دکوراسیون داخلی در تبریز برای انواع آشپزخانه

پارتیشن پرده ای

پرده های نخی یا پلاستیکی، ساده ترین، آسان ترین و بصرفه ترین وسیله برای پارتشن بندی هستند، علاوه بر این به راحتی شسته می شوند. ویژگی خوب پرده ها این است که با بسته شدن آن ها، حریم شخصی به وجود می آید و با باز کردن آن ها، فضای منزل مجددا بزرگ و باز جلوه می کند.

پارتیشن بندی با گیاهان

پارتیشنهایی که با قفسه های پر از گل اجرا میشوند جزو بهترین انواع پارتیشن های دکوراتیو هستند. این نوع پارتیشن علاوه بر زیبایی، هوا را تمیز نگه می دارد و از آلودگی صوتی محیط نیز جلوگیری میکنند.

 

پارتیشن چرخشی

این جداکننده ها قابلیت این را دارند که بر روی محور خود بچرخند و باعث ایجاد نورها و سایه ها شوند.از این نوع پارتیشنها در محلهایی استفاده میشود که فضا کوچکی را به چند کاربر میخواهند تبدیل کنند.

پارتیشن سفالی

ضخامت این نوع دیوار بین ۶ تا ۱۵ سانتی‌متر متغیر است. بلوک‌های مورد استفاده، ممکن است توخالی یا توپر باشند. از نوع توخالی معمولاً برای پارتیشن‌های سبک استفاده می‌شود. از ویژگی های آن می‌توان به عایق حرارتی و صوتی بودن و همچنین مقاومت در برابر آتش اشاره کرد.از دیگ انواع پارتینهای دکوراتیو دکوراسیون داخلی در تبریز هستند که میشود کاربری دکوری نیز به آنها داد.

پارتیشن معلق

پارتیشن های معلق، از مواد سبک ساخته و معمولا قابلیت جا به جای، جمع شدن و یا بسته شدن دارند. این پارتیشن ها به سقف نصب شده و از سقف آویزان میشوند و به راحتی می توان زیر آنها را تمیز کرد.

 

پارتیشن ریلی

پارتیشن های ریلی به شما این فرصت را می دهند که فضایی چند منظوره داشته باشید. نصب و اجرای آن ها تقریبا شبیه به نصب درهای کشویی است، شما می توانید آنها را در هر قسمت از خانه و بر روی یک ریل نصب کنید تا هر زمان که نیاز بود بتوان آنها را جمع و فضا را بزرگ کرد.

دکوراسیون داخلی در تبریز برای اتاق خواب

کاربردهای پارتیشن بندی (دکوراسیون داخلی در تبریز)

  • جدا کردن فضاها
  • چند کاربره کردن یک فضا
  • به صرفه تر از دیوار بودن پارتیشن
  • سرعت نصب این محصول
  • ایجاد فضای بهینه‌ در محیط‌
  • بهبود حریم خصوصی
  • دادن جلوه ظاهری زیبا و مدرن به محل
  • اشغال مساحت سطح کمتر

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟