ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

دکوراسیون داخلی در تبریز برای انواع دفتر کار

سبک‌های دکوراسیون داخلی در تبریز برای فضای کار

سبک های دکوراسیون داخلی در تبریز برای فضای کار

دکوراسیون داخلی در تبریز (دفتر کار)

 

برای اینکه بتوانید دکوراسیون داخلی دفتر کار خود را به بهترین نحو ممکن طراحی و اجرا کنید باید مواردی از قبیل: رنگ دیوارها و وسایل متناسب با فضای کاری انتخاب و اجرا شود و حتماً برای چیدمان آن، به کاری که در آن محیط انجام می‌شود و مخاطبانی که با آن محیط سروکار خواهند داشت توجه ویژه کنید.مخاطبان و ارباب رجوع ها در یک محیط کاری، تاثیر زیادی در انتخاب دکوراسیون و چیدمان و طراحی آن خواهند داشت و همچنین می توانید به نوع افرادی که به شما مراجعه می کنند و رده سنی و جنسیت آن ها نیز توجه داشته باشید.

تمام این مواردی که گفته شد می‌تواند هم در رنگ دیوارها و هم در نوع کاغذ دیواری که انتخاب می‌کنید ، علاوه بر آن در نوع و چیدمان صندلی و میز کار و کمد ها و فایل ها و سایر موارد دیگر تأثیرگذار باشد.

 

همچنین علاوه بر این موارد کفپوش و سقف دفتر کار هم می ‌تواند با توجه به هدف شما متفاوت انتخاب شود.می توانید در قسمت های مختلف محیط کار های کوچک از رنگ های روشن تر برای ایجاد یک فضای دلباز در آن محیط استفاده کنید. اما اگر فضای در اختیار شما به اندازه کافی بزرگ و یا جادار است، می توانید از هر نوع رنگی که تمایل داشته باشید استفاده کنید ، ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که هر رنگی برای دیوارها و کف پوش و سقف و وسایل انتخاب کردید ، باید با سایر قسمت ها و وسایل در هارمونی کامل داشته باشد و نوع محیط و چیدمان و دکوراسیون به گونه ‌ای باشد که حس اطمینان و رضایت را در مخاطب القا کند.

در این مقاله درباره سبک های طراحی فضای داخلی ادارات و دفاتر صحبت خواهد شد. و پرکاربردترین و مهم‌ترین عناصر را در طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی در تبریز برای ادارها  دفاتر بیان میکنیم و در معرفی هر سبکی ،پیشنهاداتی برای استفاده صحیح از آن را نیز بیان میکنیم.

معرفی انواع سبک در طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز برای فضای کاری

  • سبک کلاسیک
  • سبک مدرن
  • سبک مینیمالیسم
  • سبک اسلامی

سبک کلاسیک

یکی از قدیمی‌ترین و البته با ریشه ای ترین سبکهای دکوراسیون داخلی در تبریز است که همیشه مورد توجه طراحان نیز بوده و در سال‌های اخیر، با تلفیق این سبک با سبک‌های دیگر، خلاقیت‌های بیشماری خلق شده است؛ که همواره برای اکثر افراد جذاب می‌باشد. از همه مهم‌تر، تلفیق و کاربرد آن با طرح مدرن است. گاهی نیز آن را به صورت مجزا و کاملا مستقل به اجرا می‌گذارند، که استفاده از آن بستگی به ذوق و سلیقه طراح دارد.

سبک کلاسیک از تزئینات مجلل، پارکت با رنگ‌های تیره، مبلمان کلاسیک شیک به همراه کنده‌کاری روی چوب و رنگ‌های کرم و قهوه‌ای استفاده میکند. این سبک بیشتر نماینده حس قدرت و تجمل گرایی است. در این سبک از متریال شیشه و چوب نیز استفاده میشود و طراحی‌های مجلل بر روی آن‌ها فضای بسیار شیک و جذابی ایجاد می‌کند. استفاده از این سبک در چیدمان داخلی، در اکثر مواقع به دلیل ویژگی‌های ظاهری و متریال‌های مصرفی که دارد، فضایی رسمی و مجلل ایجاد کرده و هزینه بردار هست. سبک کلاسیک می‌تواند در تمامی محیط‌های اداری کارایی داشته باشد در سال‌های اخیر استفاده از این سبک در فضای مدرن، تضاد‌های بسیار زیبایی ایجاد می‌کند و این روزها کاربرد زیادی پیدا کرده است.

در بخش نورپردازی نیز اغلب از لوسترهای تجملاتی، آباژورها، نورهای مخفی و هالوژن‌هایی با نور گرم استفاده می‌شود. اگر این سبک را تنها برای بخشی از فضای اداری خود در نظر گرفته‌اید، حتما از آن در اتاق مدیریت استفاده کنید.

سبک مدرن

این سبک که همچنان پیشتاز طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز نیز هست، در محیط اداری ایجاد انگیزه و قدرت می‌کند. این سبک با سایر طرح‌ها قابل تلفیق بوده و دارای زیر شاخه‌های زیادی است. در مبلمان مدرن به منظور ایجاد فضایی شفاف و دلبازتر از طیف رنگی سفید و طوسی بیشتر استفاده می‌شود. فضای مدرن اداری، فضای ساده‌تر و دارای اکسسوری‌های مفهومی‌تری نسبت به استفاده از آثار هنری معروف در سبک کلاسیک است. در بخشی از طراحی مدرن در چیدمان اداری، از گل و گیاه نیز استفاده می‌شود، که باعث ایجاد فضای سبز و محیطی با گرم در بین کارمندان خواهد شد.

سبک مینیمالیسم

مینیمال از واژه‌ ی لاتینی به معنی حداقل است. همانطور که از معنی آن پیداست در آن از حداقل‌ها،طراحی انجام می‌شود. در این طراحی تلاش بر این است که از تمرکز کارمندان در انجام امور کاسته نشود، به همین دلیل با ایجاد فضای شلوغ در محیط اداری مخالفت میشود. این سبک از تجملات و پیچ و تاب‌های خاص دوری می‌کنند؛ به همین دلیل می‌توانیم آن را یکی از بهترین متدها در طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز برای ادارات  معرفی کرد.

انتخاب اصولی رنگ دفتر

یک شرکت با طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

یکی از مهم‌ترین عناصر تاثیرگذار در محیط کار، رنگ است که در تمرکز کردن بسیار موثر است. با استفاده از رنگ مناسب می‌توانید بر یک محدوده خاصی تاکید کنید. جهت تاکید بر جزئیات یا فضایی، سعی کنید از رنگ‌های نشاط‌ آور و شاد استفاده کنید. متخصصان دکوراسیون داخلی در تبریز، می‌دانند که رنگ‌های خاص می‌توانند بر شادی و حتی سلامت جسمانی در محل کار تاثیرگزار باشند.

رنگها در دکوراسیون داخلی در تبریز

آبی رنگی است که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد و اغلب در فضاهای کاری با پلان باز استفاده می‌شود.

زرد به عنوان رنگی خوش‌بینانه در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند الهام‌بخش افزایش سطح خلاقیت و دانش و بالایی بینش باشد.

رنگ قرمز انتخاب جالبی است و می‌تواند عملکرد را افزایش دهد، اما نباید در فضاهای وسیع استفاده شود و بیشتر در فضاهای بیرونی و اتاق‌های جلسات کوچکتر دیده می‌شود. بخاطر ایجاد هیجان بالایی که در ذهن میکند.

رنگ سبز تاثیر آرام‌بخشی داشته و می‌تواند خستگی را کاهش دهد.

رنگ سفید می‌تواند فضاهای خاصی را بزرگتر نشان دهد، اما به این معنی نیست که همه چیز باید سفید باشد.

بر انتخاب رنگ دیوارها: شما باید ،رنگ سازمانی ،فضای کاری و ارباب رجوع خود را نیز در نظر بگیرید. مبلمان اداری، پرده، سقف، کفپوش / فرش و… نیز باید با آن رنگ همخوانی پیدا کنند. می‌توان گفت زمینه کسب و کار هر دفتری متفاوت است و باید طبق نوع کسب و کار، رنگ مورد نظر برای دیوارها، میزها، صندلی‌ها، پرده و… انتخاب شود.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟