ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

کی آر کد در هدیه تبلیغاتی

هدیه تبلیغاتی (Promotional product) وتاثیر کی آر کد در آن موضوع بحث این مقاله در هانی گرافیک است.با ما همراه باشید.

QR code ، کیو آر کد در واقع مخفف کد Quick Response یا پاسخ سریع است. اگر بخواهیم خیلی ساده این کلمه را  معرفی کنیم باید بگوییم بارکد دوبعدی است. همان طور که می‌دانید از طریق گوشی هوشمند و به راحت‌‎ترین شکل ممکن می‌توان این کدها را شناسایی و خواند.

کیو آر کد یا کد QR در واقع مجموعه‌ای از پیکسلهای سیاه‌رنگی است که شکل مربعی دارند و روی یک صفحه سفید در کنار هم قرار گرفته‌اند. به این نقاط سیاه‌رنگ مربعی، ماژول هم گفته می‌شود. وقتی این کد را با گوشی هوشمند اسکن کنیم ممکن است اطلاعات مختلفی از قبیل اپلیکیشن در آن وجود داشته باشد. در این مقاله قصد داریم یک توضیح کلی در مورد کیو آر کد و کاربرد آن ارائه دهیم و سپس ساخت کد QR را بیان کنیم. اگر ساخت کد QR را یاد بگیریم می‌توانیم استفاده‌های زیادی از آن بکنیم.

یک تعریف کامل از کیو آر کد

کیو آر کد یا کد QR در واقع کد پاسخ سریع است. این کد حکم بارکد دو بعدی را دارد و به وسیله گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های اختصاصی کد QR شناسایی و خوانده می‌شود. می‌توان این کدها را به صورت مستقیم به یک اپلیکیشن، شماره تماس، وب‌سایت، ایمیل و غیره لینک کرد.و این یک جنبه خوب به هدیه تبلیغاتی شما میبخشد.پس از آن غافل نشوید.

در دوران شیوع ویروس کرونا در بین مردم هر کسی که تمایل به بازگشایی کسب و کار خود داشت باید به مراجع ذی‌صلاح مراجعه می‌کرد و تعهدنامه بهداشتی امضا می‌کرد. پس از اتمام فرآیند یک برگه حاوی کیو ار کد به وی ارائه می‌شد تا این کد را در مغازه خودش قرار دهد. کارشناسان بهداشت با مراجعه به مغازه او و اسکن کردن این کیو آر کد متوجه می‌شدند که وی صلاحیت بازگشایی کسب و کار خود را دارد.

در حال حاضر استفاده از کیو آر کد در بسیاری از کشورهای شرقی به خصوص ژاپن خیلی عادی شده است و حتی در دوران کرونا منوی رستوران‌ها و کافه‌ها هم در قالب کیو آر کد در اختیار مشتریان قرار می‌گرفت.پس شما نیز میتوانید در روی هدیه تبلیغاتی آنرا فرصتی برای تبیلغات سایت یا پیجهای شبکه های مجازی خود کنید.

کد کیو آر هیچ گونه اجزای الکتریکی در خودش ندارد و به همین خاطر برای خواندن این کدها احتیاج به هیچ سخت افزار خاصی نیست. در حال حاضر با در دست داشتن یک گوشی هوشمند می‌تواند این کدها را اسکن و رمزگشایی کنید.

چند سالی است که استفاده از این کد در کشورمان هم خیلی عادی و متداول شده است. این کد در زمینه‌های مختلفی از قبیل بازاریابی و تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به کاربردها و شیوه ساخت کیو آر کد به صورت کامل اشاره خواهد شد.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟