ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

انواع پاکت نامه

برای کارت دعوت

به عروسی و ارسال آن یا برای دعوت به یک همایش و یا ارسال محصولات و هدایای تبلیغاتی و… نیاز به پاکت نامه و پاکت بسته بندی هست. که هم ظاهر کار شما را شکیلتر میکندو همچنین پاکتها اولین المانی هستند که افراد در نگاه اول می‌بینند و می‌تواند بیانگر شخصیت سازمان، فرد، برند شما باشد. در نتیجه باید یک انتخاب درست داشته باشید، بر همین اساس در این مطلب به بررسی انواع پاکت نامه و پاکت بسته بندی پرداخته تا با آگاهی بیشتر محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

انواع پاکت نامه

یکی از ملزومات لازم در هر سازمانی داشتن ست اداری که پاکت نیز یکی از آنهاست. تنوع بالایی (بیش از ۱۹ مدل) در طراحی پاکت نامه ها وجود دارد.در ادامه این بخش شما را با مدل‌های مختلف پاکت نامه آشنا خواهیم کرد:

  • پاکت نامه اداری

اولین نوع از تفسیم بندی پاکت ها که به بررسی آن خواهیم پرداخت پاک نامه اداری است که خود به تنوع مختلفی در بازار موجود است. نکته قابل توجه در مورد پاکت نامه اداری این است که امکان سفارشی طراح سربرگ بر روی آن وجود دارد و به این ترتیب سازمان‌ها و اداره‎ها یک پاکت نامه اختصاصی برای خود خواهند داشت.

  • پاکت ملخی:یکی از انواع پاک های اداری پاکت نامه ملخی است. این نوع پاکت نامه دارای ابعاد مختلفی بود و به دلیل شکل و فرم مناسبی که دارد امکان قرار دادن صورت حساب، فاکتور و… در آن هست. از جمله ابعاد پر طرفدار این نوع پاکت عبارت است از:
  • پاکت ملخی سایز ۱۶*۲۲ سانتی‌متر که مناسب برای بازاریابی مستقیم است و مناسب برای کاغذ‌ها A5 و
  • پاکت ملخی سایز ۱۱*۱۶ سانتی‌متر که برای ارسال مدارک و فاکتورهای با سایز A5 و A6 خوب است.
  • پاکت نامه ملخی پنجره دار یکی دیگر از انواع پاکت نامه ملخی است. در بخش جلوی این پاکت برش کوچکی وجود دارد که با پلاستیک شفاف پوشیده است و برای ارسال اخطارها، برخی مدارک و… استفاده میشوند.

ابعاد پاکت در طراحی پاکت نامه

پاکت های نامه ابعاد مختلفی دارند. در ادامه به چند مورد از معمول‌ترین ابعاد پاکت نامه اشاره خواهیم کرد:

  1. طراحی پاکت نامه A4: معمولاً بزرگ‌ترین ابعاد پاکتی که مورداستفاده قرار می‌گیرد، سایز A4 است. این پاکت در ابعاد ۲۲ در ۳۳ سانتی‌متر بوده و مناسب برای قرار دادن اسناد باارزشی که قصد ندارید به‌هیچ‌عنوان آن‌ها را تا کنید، می‌باشد. درب این پاکت با توجه به خواسته و طراحی شما می‌تواند روی قسمت طول و یا عرض پاکت قرار بگیرد.
  2. طراحی پاکت نامه ملخی: یکی از معمول‌ترین ابعاد پاکتی که مورداستفاده قرار می‌گیرد، پاکت ملخی است که ابعاد آن ۲۲ در ۱۱ سانتی‌متر می‌باشد. درب این پاکت بر روی قسمت طول بوده و کاغذ A4 با سه مرتبه تا شدن در داخل آن قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که به نوعی از پاکت ملخی که درب آن از قسمت عرض باز شود، پرتره عمودی یا کیفی گفته می‌شود؛ و پاکت‌هایی که از طول باز شوند را کیسه‌ای نیز می‌گویند.
  3. طراحی پاکت نامه A5: از دیگر قطعه‌های مورداستفاده در ادارات و سازمان‌ها می‌توان به قطع A5 اشاره کرد. در این قطع، اسناد و اوراقی که سایز A5 هستند می‌توانند بدون تا در آن قرار گرفته و کاغذهای A4 با ۲ تا در این پاکت جای می‌گیرند. درب آن نیز می‌تواند روی طول یا عرض پاکت قرار بگیرد.
  4. طراحی پاکت نامه ژاپنی: این نوع پاکت دقیقه در ابعاد پاکت ملخی می‌باشد. درواقع پاکت ملخی که از قسمت عرض باز شود را به نام پاکت نامه ژاپنی می‌شناسند.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟