ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

طراحی و تولید دفترچه در تبریز

دفتر و دفترچه یادداشت

نوشتن در دفتر و یا دفترچه یادداشت جدای از جذابیت ذاتی آن از بسیاری جهات بر روی عملکرد و خلاقیت ذهنی تأثیرگذار است. همین طور دست خط بخشی منحصربفرد از هویت ما را شکل می دهد که نمی توان از آن چشم پوشید.

در نتیجه داشتن یک دفتر و یا دفترچه یادداشت در کیف و یا روی میز کار نیز نوعی زنده نگه داشتن حسهای نوستالژ ی است.

دفترچه یادداشت یکی دیگر از گروه هدیه تبلیغاتی است که مشتریان خاص خود را در تبریز دارد. بسیاری از شما برای نوشتن نکات کاری، لیست کارهای روزانه، لیست خرید، شماره تلفن مشتریان، آدرس و بسیاری کارهای دیگر نیاز به یک دفترچه یادداشت نیازمندید و تنوع این هدیه تبلیغاتی، گزینه‌های زیادی را برای خرید در مقابل شما عزیزان خواهد گذاشت. اما بهتر است قبل از خرید با انواع دفترچه یادداشت بیشتر آشنا شوید.

 

انواع دفتر و دفترچه یادداشت

دفتر مجموعه ای از کاغذهای به هم وصل شده ای است که تولید و ارائه می شوند و اندازه های متفاوتی نیز دارند. تفاوت در کیفیت دفاتر به نوع صحافی، نوع جلد، تعداد صفحات،نوع کاغذ و اندازه دفتر (دفتر یادداشت بزرگ، کوچک و متوسط) بستگی دارد.

دفتر و دفترچه یادداشتها در قالب های متنوعی طراحی و تولید می شوند که قالب مربع و مستطیل از رایج ترین آنهاست. همچنین صحافی های متنوع یکی از مواردی است که دفاتر را از هم متمایز می کند.

دفترچه های یادداشت از نظر نوع کاغذ، طرح، مدل، سایز، نوع صحافی و… تنوع زیادی دارند تنوع آنها نیز به شرح: فانتزی، کلاسیک، ساده، کلاسوری، رومیزی ، ویژه و ….تولید و عرضه می‌شوند. امروزه انواع دفترچه‌ یادداشت فانتزی طرفداران بیشتری در بین نوجوانان دارد.

انواع دفترچه یادداشت را می‌توان بر اساس ویژگی‌های زیر دسته‌بندی کرد: تفاوت در نوع کاغذ: دفترچه یادداشت از انواع کاغذهای کرافت، کاغذ تحریر (سفید)، کاغذ مشکی در انواع یک خط، دوخط، نقطه‌ای، شطرنجی و بدون خط طراحی و تولید می‌شود. بطور کل از دفترچه های خط دار برای نگارش و از دفاتر بدون خط برای طراحی و رسم استفاده می‌شود.

تفاوت در نوع جلد: جلد انواع دفترچه یادداشتها را می‌تواند به کاغذی، گالینگور، چوبی، سخت و چرمی تقسیم بندی کرد. عده‌ای دفاتر گالینگور یا همان جلد سخت را ترجیح می‌دهند چرا که معتقدند این دفترچه‌ها دوام بهتری دارند،و البته هنگام نوشتن زیره سخت آنها نوشتن را سهولت می بخشد.  برخی نیز دفترچه یادداشت چرمی با جلد نرم و انعطاف‌پذیری بیشتر را ترجیح می‌دهند. تفاوت در نوع صحافی: انواع  ته چسب، سیمی، فنری، منگنه‌ای، دوختی و… دسته‌بندی می‌شوند. دفتر یادداشت‌های سیمی پراستفاده‌ترین دفترچه‌ها به شمار می‌روند.کاغذهای این نوع دفترچه ها از کناریا بالا  پانچ شده و سپس سیم صحافی از آن‌ها عبور داده میشود.این نوع از پرفروش ترین هدیه تبلیغاتی برای نوجوانان میباشد.

انواع سایزبندی دفترچه یادداشت

برخی از سایزهای متداول هدیه تبلیغاتی که کاربردبیشتری دارند را در ادامه توضیح میدهیم.

سایز B6 ‏: ۱۷۶ × ۱۲۵ میلیمتر

مناسب برای آموزش لغت : ایده آل برای هدیه تبلیغاتی : پیشنهادی ویژه برای اسپانسرهای برگزاری همایش و سمینارها. این دفتر نصف اندازه سایز B5 را داشته و به همین دلیل بسیار کاربردی است. هدیه دادن آن به مشتریان باعث می شود هنگام استفاده از آن همواره نام شما را ببینند.

سایز A6 یا جیبی : ۱۴۸ × ۱۰۵ میلیمتر

درست اندازه جیبی است و مناسب برای آنکه همیشه همراهتان باشد. در مواقعی که نیاز به گذاشتن یک یادداشت در جیب داشته باشید استفاده دارد.ایده آل برای افراد دارای شغل های خلاقانه که ممکن است بخواهند ایده ها و جرقه های آنی ذهنشان که در طول روز فوران می کند را بنویسند.همچنین مناسب برای روزنامه نگاران که نیاز دارند یک یا دو جمله را یادداشت کند.

سایز B7 یا پاسپورتی : ۱۲۵ × ۸۸ میلیمتر

برای همراه داشتن در سفر بسیار انتخاب مناسبی است، این دفتر به دلیل سایز پاسپورتی اش می تواند همنشین مناسبی در کیف مدارک شما باشد. برنامه ریزی برای روزهای سفر، خرید و سایر موارد، احتیاج به یک همچین دفترچه ای دارد.

سایز A7 یا میکرو : ۱۰۵ × ۷۴ میلیمتر

مناسب برای یادداشت لیست تکالیف دانش آموزان ،ایده آل برای یادداشت لیست خرید منزل و …

سایز B8 ‏: ۸۸ × ۶۲ میلیمتر

دفتری کوچک، خاص و مناسب برای آنکه هر روز و هرجا همراهتان باشد.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟