ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

عکاسی از بنا و معماری در تبریز

عکاسی از بنا در تبریز

۱ فلسفه وجودی بنا را کشف کنید

مطالعه پس‌زمینه درباره عقبه و دلیل به وجود آمدن بنا مورد نظر، حتی شناخت پیدا کردن از معمار و طراح  آن  تاثیر بسیاری در عکس شما خواهد گذاشت. از راهنماها بخواهید درباره گذشته بنا و یا نکته‌ای ویزه از آن، اطلاعاتی به شما بدهند، نکته‌ای که شاید عموم مردم از کنارش ساده میگذرند.ویا حتی با یک سرچ سریع در گوگل می‌توانید اطلاعات زیادی بدست‌آورید.

عکاسی معماری

در این صورت شما می‌دانید چه نکته‌ای را باید به نمایش بگذارید. عظمت، زیبایی، نقش و نگارها، قدمت و یا چه جنبه‌ی دیگری باید در عکس شما خودنمایی کند.

۲نوع معماری بنا را به نمایش بگذارید

حتما لزومی ندارد عکس‌هایی که از نما یا داخل بناها ثبت می‌کنید هنری باشند، گاها می‌توانید حس جابه‌جایی را نیز به بیننده انتقال دهید. با کمک گرفتنن از خطوط، نور و سایه‌ها، سطح و سلسله مراتب بنا را به نمایش درآورید. اکثرساختمان‌ها بر اساس قانون تقارن ساخته می‌شوند، پیدا کردن و عکاسی از این تقارن  نیز میتواند ترکیب‌بندی عکس شما را بهبود ببخشد

۳به جهت نور توجه داشته باشید

نور و جهتش بر کنتراست، سایه‌، بافت و بازتاب تاثیر میگذارد.مقدار بالای کنتراست ممکن است دوربین را گمراه کرده و نورسنجی نامناسبی را رائه دهید اما عکاس به سادگی و با جبران نورسنجی می‌تواند این مشکل را حل کند. یک راه دیگر استفاده برای غلبه بر سایه‌ها و کنتراست بالا، استفاده از تکنیک عکاسی  HDR است..

۴از داخل بنا عکاسی کنید

داخل بنا نیز می‌تواند به اندازه نمای ساختمان جذاب و چالش برانگیز باشد. پس عکاسی از این فضا به دلیل تنظیم صحیح تعادل رنگ سفید ممکن است کمی سخت به نظر برسد، بخصوص مواقعی که چندین فرم مختلف از منابع نوری غیر طبیعی در داخل بنا وجود داشته باشد.

به یاد داشته باشید که حتما وایت‌بالانس را پیش از عکاسی با توجه به نور موجود در بنا ، تنظیم کنید.

در برخی بناها نور فضای داخلی بسیار کم و نامناسب است. برای این منظور حتما از سه پایه و نوردهی طولانی مدت استفاده کنید. هنگامی که در نور روز عکاسی می‌کنید می‌توانید از فیلترهای ND برای از بین نرفتن هایلایت‌ها استفاده کنید.

۵. اولویت‌دهی برای شرایط نورپردازی خوب

بدون فاکتورزمان عکاسی، شرایط نورپردازی متعادل یک اولویت برای عکاسان میباشد. نورپردازی معماری عالی باعث تاکید بر یک فضا، یک ساختار یا جو خاص می‎شود و بنابراین همواره در شکل‎دهی درک مخاطب از چیزی که در آن پروژه معماری خوب مهم است، نقش قاب توجهی ایفا می‎کند. و این یکی از نکات عکاسی معماری قابل توجه است.

برج آزادی

۶. بازدید متعدد از بنای مورد نظر

یک عکاس معماری حرفه ای برای آشنایی با لایه‎های جدید سوزه خود بارها و بارها از آن مکان دیدن می‎کند. مشاهده یک عکس زیبا از یک بنای به تازگی ساخته شده بدون شک تجربه‎ای زیبا و دلفریب است اما یک عکاس معماری بعد از ثبت آن تصویر اول بی‎نظیر خود از آن مکان بارها دیدن کرده است چون گاهی اوقات جنبه‎های واقعا جالب یک بنا با گذشت زمان آشکار می‎شوند.

انواع عکاسی معماری

شما هم شاید با بناهایی زیادی در روبرو شده‎اید که از آن‎ها خوشتان آمده است. این ساختمان‎ها از نظر وسعت و ارتفاع در دسته‎های مختلفی قرار می‎گیرند از فوق‎العاده بزرگ و بزرگ گرفته تا متوسط و کوچک ولی همگی در ذات خود یک شاخصه طراحی متمایز دارند. عکاسی از بعضی از ساختمان‎ها به نسبت سایرین چالش‎برانیگزتر است. ولی در واقع عکاسی معماری بر چند نوع است؟

عکاسی معماری عمومی | عکاسی معماری فرهنگی

موزه‎ها، گالری‎ها، تئاترها، مراکز سرگرمی، کتابخانه‎ها، دادگاه‎ها، ساختمان‎های دولتی

عکاسی معماری تجاری

ساختمان‎های اداری بسیار بزرگ یا متوسط تا کوچک

عکاسی معماری ورزشی و استادیوم

استادیوم‎ها و میدان‎های بزرگ مسابقات، استادیوم‎های ورزشی، مراکز آبی، مجموعه‎های سرگرمی سرپوشیده و سر باز

 

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟