ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

طراحی و اجرای نقاشی دیواری /سه بعدی در تبریز

 نقاشی سه بعدی

نقاشی سه بعدی سبکی از نقاشی است که مخاطب با دیدن آن شگفت زده میشود و احساس میکند که یک شی یا موجود واقعی و قابل لمس را جلوی خود دارد.

این نقاشی را میتوان در یک سطح ساده و کوچک فقط روی کاغذ انجام داد که جالب و سرگرم کننده به نظر میرسد یا به صورت حرفه ای با وسایل و تکنیک های بیشتر یک نقاشی سه بعدی کشید .

البته اینسبک در سطح گسترده تری در  نقاشی های خیابانی خونمایی میکند .
بیشترین پیشرفت و تکامل این سبک از هنر  بعد از دهه نود روی داد. نقاشی سه‌بعدی با فضاسازی سه بعدی، دنیای متفاوتی دارد. تولد این هنر از نقاشی‌های خیابانی شروع شد.از زمانی که آرتیست‌ها‌ی خیابانی برای جمع کردن اعانه به عنوان یک منبع درآمدی، در خیابان‌ها نقاشی می‌کردند.

 

درباره نقاشی دیواری

در شروع درباره ماهیت دیواری نگاری و کلیات دیوارنگاریباید بگم. نقاشی روی دیوار در واقع، از کهن ترین هنرهای بشری است زیرا تنها زمینه موجود بشر برای ثبت ذهن خویش همچنین مشاهدات یا تخیلات خود داشته است دیوار غارها بوده که این هنر را از اهمیت خاصی برخوردار میکند. نقاشی روی دیوار اولین زایش هنری انسان ها در تاریخ هنر است، به طوری که تاکنون این هنر تاثیر و همچنین تداوم خود را در زندگی بشری حفظ کرده است.و استودیو تبلیغاتی هانی نیز از این اثر هنری در اجراهای پروژهای خود استفاده کرده است. این هنر یک رشته بسیار مهم است که اگر بتوانند آن را به درستی انجام دهند، فضاهای باشکوهی به وجود خواهد آمد که می تواند به زیبایی با هنر معماری ترکیب شود.

انواع نقاشی دیواری

نقاشی‌های دیواری بر خلاف اسمشان که شاید تصور کنید پیچیدگی خاصی ندارند، دارای انواع مختلفی می باشند. از نقاشی روی دیوار در جاهای مختلفی نظیر رستوارن ها، مراکز خرید، مطب های دندانپزشکی، فروشگاه های مواد غذایی، مدارس و رختکن باشگاه ها.ایستگاههای مترو و اتوبوس استفاده می شود و در هر مکانی نوع طراحی آن شرایط ویژه خود را می طلبد. اما در تمام انواع آن یک وجه اشتراک وجود دارد و آن هم این است که هر چقدر نقاشی های دیواری خلاقانه تر و رساتر باشند، افراد بیشتری متوجه مفهوم آن ها می شوند. نقاشی‌های دیواری تکنیک های زیادی دارند که به دو روش خشک و خیس تقسیم می شوند، در اینجا به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم . در ادامه مقاله نیز چند نمونه کار از استودیو تبلیغاتی هانی خواهی داشت که در شهر تبیز و حومه اجرا شده اند..

نقاشی با چسب کازئین

کازئین از مهم ترین مواد برای یکی از تکنیکهای نقاشی دیواری است. این چسب با آهک ترکیب میشود. در این تکنیک از ترکیب آهک و چسب کازئین، به همراه رنگ مورد نظر، بر روی دیوار نقاشی می کشند.

اصول نقاشی دیواری

روش تمپرا

مهمترین ویژگی این تکنیک، قدمت آن درروش های دیواری نگاری است که در قدیم بر روی سطوح چوبی کار میشده. در این تکنیک از زرده تخم مرغ به عنوان یک جسب رنگ استفاده می کنند. در صورتی که دیوار گچی باشد، ابتدا با ماده چسبی زیرسازی انجام میدهند

انواع نقاشی روی دیوار

 • سیلیکات و نقاشی دیواری

یک تکنیک بسیار پایدار که قدمت آن به قرن پانزدهم باز می گردد. در قرن نوزدهم هنرمند آلمانی به نام ادولف ویلهم از ماده اولیه سیلیکات توانست رنگ های بسیار بادوام و با کیفیتی بدست اورد. زیرسازی در این تکنیک بسیار مهم است که اگر به خوبی انجام نشود، تکنیک اجرا را با مشکل روبه رو خواهد کرد. در این روش علاوه بر سیلیکات سدیم از رنگ های چسبنده برای محافظت کاراز سیمان و سنگ نیز استفاده می شود. اگر می خواهید برای کارهای تبلیغاتی و بازاریابی خود هزینه کنید، توصیه می کنیم که درباره انجام یک دیواری نگاری کمی فکر کنید. همانطور که گفتیم این نقاشی ها مشتریان را جلب می کنند و از شما برایشان خاطره می سازند

 • اسپری

یکی از مدرنترین و دم دستی ترین روشهای رنگ آمیز میباشد که البته سختی خود را نیز دارد. در عکس زیر که توسط استودیو هانی طراحی و اجرا شده است کار با اسپری را مشاهد میکنید.

 

 • اکریلیک

این ماده نیز بدلیل ماندگار و دوام مناسبش یکی از متریالهای پر طرفدار در انتخاب رنگ آمیزی دیوارهای میباشد

انواع و برندهای مختلفی را شامل میشودتنها یک نکته مهم در اجرا با این ماده که بسیار باید به آن دقت کرد و آن اینکه زود خشک شوندگی این رنگ میباشد ومیتواند فرصت اصلاح  را از نقاشان مبتدی بگیرد ولی برای مجریان حرفه ای میتواند گزینه مناسبی باشد.

 • پمپ رنگی

مناسب برای فضای بزرگ و  دیوارهای وسیع میباشد در این روش ابتدا طرح را انتقال داده و یک حالت کلی را متصور میشوند بعد شروع به اجرای جزئیات روی دیوار میشود.

دقت کار قلم مو در رنگ آمیزی بالا است؛ اما زمان بر. غلطک ها ابزاری دیگری در نقاشی هستند که با استفاده از آن ها می توان با کیفیت بالا و سرعت زیاد به کار ادامه داد؛ اما غلطک انعطاف پذیر نیست و رنگ کردن گوشه ی دیوار ها با آن امکان پذیر نیست به همین دلیل، نقاشان نیازمند ابزاری هستند که با استفاده از آن ها بتوان راحتر و حرفه ای تربه کار ادامه دهند.

هر چقدر رنگ آمیزی دیوار ها یکنواخت تر رنگ بشوند، زیبایی کار بیشتر می شود. پمپ نقاشی یکی از ابزار های بی نقص است که امکان رنگ آمیزی یکنواخت با شفافیت بالا را فراهم می سازد. رنگ آمیزی با پمپ می تواند کار را چندین برابر تسریع دهد. علاوه بر سرعت بالا، حجم رنگ پاشی این دستگاه هم بسیار بالا است..

نقاشی ساختمان با پمپ و پیستوله، معایبی هم دارد؛ مانند ریزش رنگ. به دلیل سرعت بالای پمپ در پخش کردن رنگ در هوا، احتمال این که رنگ ریزش کند، بسیار زیاد است. ظرافت و خطر انفجار این وسیله، از معایب دیگر پمپ می باشد. بنابراین پیشنهاد می شود تنها افراد کار بلد از این وسیله استفاده کنند.

سوالات متداول در زمینه نقاشی دیواری

چه متریالی برای فضاهی داخلی مناسب هستند؟

چه متریالی برای فضاهی خارجی مناسب هستند؟

چه تکنیک و سبکی مناسب چه کاری است؟

اندازه و طرح متناسب را چگونه محاسبه کنیم؟

 مشکلات رنگ آمیزی ساختمان با پیستوله

۱ – ریزش رنگ از پیستوله به دلیل اجتماع رنگ  در یک منطقه است که دلیل آن عبارت است از:

 • میزان نامناسب رقیق بودن زیاد از حد رنگ
 • نزدیک بودن فاصله ی پیستوله با سطح نقاشی
 • زاویه ی نا هماهنگ پیستوله با سطح کار
 • حرکت کند پیستوله
 • ضخامت زیاد رنگ

برای حل مشکل شره کردن رنگ به صورت قطره ای، باید سطح را مجددا رنگ آمیزی کرد یا آن مکان را سنباده کشید.

۲- خشک شدن رنگ که علت آن موارد زیر می باشد:

 • دور بودن پیستوله از سطح کار
 • پخش شدن رنگ با فشار هوای بسیار زیاد
 • پخش شدن گرد

۳- دلایل تف کردن پیستوله این موارد می باشد:

 • کثیفی مجاری پیستوله
 • غلیظ بودن رنگ

۴- دلیل ناهموار شدن رنگ بعد از خشک شدن این موارد است:

 • رقیق نبودن رنگ به اندازه ی کافی و متعادل
 • فاصله ی نزدیک پیستوله با سطح کار

 

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟