ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

طراحی لوگو مینیمال در تبریز

طراحی لوگو مینیمال

طراحی لوگو در تبریز (مینیمال)

 سفارش برای طراحی لوگو در تبریز با سبک مینیمال در ساخت هویت بصری برند بسیار افزایش یافته است. علت این امر این است که برندهای معروف همه از لوگو مینیمال استفاده کرده و بسیار هم موفق هستند. سبک مینیمال در رشته های زیادی مانند معماری،دکوراسیون داخلی، نقاشی، مجسمه سازی و … هم راه خود را باز کرده است و استفاده از این سبک برای  اولین بار در معماری خانه های ژاپنی بوده است. طراحی لوگو در تبریز نیز این سبک جای خاصی برای خود باز کرده است. در این مقاله درباره اینکه لوگو مینیمال چیست و نحوه طراحی آن چگونه است،صحبت کنیم، پس با ما همراه شوید.

 • مینیمال چیست؟
 • لوگو مینیمال به چه معنی است؟
 • ویژگی لوگو مینیمال ؟
 • چگونه یک لوگو به سبک مینیمال طراحی کنیم؟
 • مزایای طراحی لوگو به سبک مینیمال
 • نکاتی را که در طراحی لوگو مینیمال باید رعایت کنیم؟
 • تناسب بیزینس و لوگو مینیمال ؟
 • معرفی پنج لوگوی مینیمال خارجی
 • معرفی پنج لوگوی مینیمال داخلی

مینیمال چیست؟

مینیمالیسم نام یک مکتب هنری است که آثار مطرح‌شده در آن بر اساس ساده‌گی و دور از زیاده گویی ایجاد شده است. نام دیگر این هنر، هنر تحت اللفظی و یا هنر ABC است.جنبش مینیمالیسم بعد از جنگ جهانی دوم به آرامی در هنرهای تجسمی، موسیقی و سایر رسانه‌ها آغاز شد و بیشترین تأثیر خود را در دهه‌ی ۱۹۶۰ و اوایل دهه‌ی ۱۹۷۰ در هنرهای تجسمی امریکا داشت. از هنرمندان برجسته در این مکتب می‌توان به دونالد جاد ، اگنس مارتین، دن فلاوین، کارل آندره، رابرت موریس، آن ترویت  و فرانک استل اشاره کرد.در پیوست مقاله چند نمونه از طراحی لوگو در تبریز به سبک مینیمال را نیز براتون آپلود کرده ایم.

لوگو مینیمال به چه معنیست؟

لوگو مینیمال به طرحی ساده گفته میشود که در آن هیچ گونه پیچیدگی وجود نداشته باشد. طرفداران سبک مینیمالیسم بر این باورند که هرچه طرح مورد نظر خلاصه تر باشد درک و زیبایی آن بیشتر خواهد بود. یکی از ویژگی هایی اصلی لوگو مینیمال این است که با گذشت زمان جذابیت خود را حفظ می کند و همچنان مطرح میماند.

خصوصیات یک لوگو مدرن و مینیمال شامل موارد زیر است:

 • ساختار و فرم لوگو مینیمال ساده است.
 • لوگو مدرن و مینیمال رنگ ساده ای دارد.
 • عناصر گرافیکی که در نماد مینیمال استفاده می شوند، تجرید هستند.
 • اشکال استفاده شده در لوگو نیز ساده اند.
 • استفاده از تایپوگرافی ساده و بدون پیچیدگی به همراه خطوط.
 • حذف قسمت های اضافی.
 • ترجیح طرح های دو بعدی بر سه بعدی.

علت اینکه افراد زیادی از لوگوی مینیمال لذت برده و تعریف میکنند به دلیل عملکرد مغز انسان است. مغز انسان از مسائلی که برایش ساده و قابل هضم باشند لذت می برد. بسیاری از برندهای مشهور در ابتدا طرح لوگوی شلوغی داشته اند ولی با گذشت زمان تغییراتی در آن ها صورت گرفته و باعث ساده تر شدن آن ها شده است.همین تحولات باعث شده است، تا برند مورد نظر به شهرت و معروفیت دست یابد.

چگونه یک لوگو به سبک مینیمال داشته باشیم؟

طراحی لوگو در تبریز(مینبمال)

در طول پروسه طراحی لوگو به سبک مینیمال باید دائم از خود بپرسید که “چگونه میتوان پیچیدگی لازم برای این لوگو را ساده‌تر کرد؟” یک اصل مهم که در طراحی لوگو مینیمال وجود دارد ایجاد سادگی و تجرید است. اما ساده بودن اصلا به معنای آسان بودن یا خامی طرح نیست. چه بسا ایجاد طرح های آبسترکت و خلاصه، برای طراحان، سخت تر از دیگر سبک های طراحی باشد.

مهمترین موارد در طراحی:

رنگ: به پالت رنگی خود نگاه کنید. تا جایی که امکان دارد تعداد کمتری رنگ به کار ببرید. لازم نیست که حتما از تنالیته های تکراری استفاده کنید.

خطوط: نقش خطوط در طراحی لوگو بسیار اهمیت دارد. یک طرح پیچیده را می‌توان با خطوط اطراف، ساده کرد. با خطوط صاف، مستقیم، کج، منحنی در طرح خود بازی کنید. بهتر است که تناسبی پشت انتخاب نوع خطوط شما  با بیزینس مربوطه باشد.

اشکال: کدام شکل و فرم هندسی را مد نظر میگیرید؟ سه شکل اصلی دایره، مربع و مثلث که ساده‌ترین اشکال به حساب می‌آیند، دقیقا مانند رنگ‌ها، هر کدام معانی و مفاهیم خاص خود را دارند. بهتر است که با استفاده از روانشناسی رنگ ها و اشکال هندسی کار کنید.

 • دایره: دایره نماد اتحاد و یگانگی و بینهایت است. مفاهیمی که برای این شکل وجود دارد شامل محبت، تعهد، دوستی، هارمونی و تحرک است. استفاده دایره در لوگو مینیمال را می‌توان در نماد المپیک دید که پنج دایره‌ی بهم زنجیروار شده اند. هر کدام از این دایره‌ها، نماینده یک قاره است. بدین گونه اتحاد و دوستی جهانی در این رویداد جهانی به زیبایی به نمایش گذاشته شده است.
 • مربع: بسیاری از طراحان گرافیست به شکل مربع روی می‌آورند. مربع نماد استواری، حرفه‌ای بودن، تعادل و اطمینان و سرسختگی است. لوگوی اینستاگرام یک مربع ساده شده‌ی دوربین عکاسی دیجیتال است، می‌باشد.
 • مثلث: مثلث، پایدارترین شکل در میان اشکال هندسی است. قرار گرفتن بر روی یک ضلع به تمامی جایگاه مقتدر، محکم و باشگوه آن را نشان می‌دهد. لوگو مثلث شکل حس خطر و احتیاط و ثبات را در ذهن انسان تلقی خواهد کرد.

فونت و علائم: ساده بودن لوگوی مینیمال در مرحله انتخاب فونت و مونتاژ نهایی نیز باید اتفاق بیافتد. فونت خوانا، هماهنگ با طرح کلی لوگو و در عین حال ساده انتخاب کنید.

لوگو مینیمال برای چه بیزینس هایی مناسب است؟

بیزینس‌های مختلفی میتوانند برای معرفی خود از لوگو مینیمال استفاده کنند و همچنین بیزینس‌های بسیاری هم هستند که لوگوی خود را به نوع مینیمال تغییر داده‌اند.

به طور کلی هر بیزینسی که اصل چشم‌نوازی، به یادماندنی‌بودن و تأثیرگذاری در عین سادگی را در ذهن دارد به طراحی لوگوی مینیمال فکر می‌کند. از سوی دیگر این سبک از لوگوها برای نمایش در صفحات کوچکی همچون صفحه‌ی موبایل مناسب هستند.

نمونه طراحی لوگو مینیمال استودیو هانی

 

 

 

 

 

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟