ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

طراحی لوگو رولکس

طراحی لوگو رولکس

طراحی لوگو (Logo design)

رولکس بدون شک شناخته شده ترین و محبوب ترین برند ساعت لوکس در جهان است. در حال حاضر این برند به خاطر ساعت های لوکس و معتبر خود در سراسر جهان شناخته شده است. یک ایده کلی در بین بسیاری از افراد وجود دارد که اگر “موفق” شده اید و در زندگی موفق هستید، صاحب رولکس هستید. مهم نیست که رولکس را چگونه می بینید، زیرا رولکس یک برند با سابقه طولانی و جالب است. ما در این مقاله قصد داریم، در مورد تاریخچه طراحی لوگو رولکس صحبت کنیم.

تاریخچه برند رولکس

برند رولکس در سال ۱۹۰۵ توسط هانس ویلسدورف و با کمک آلفرد دیویس تاسیس شد،برخلاف تصور بیشتر مردم، این شرکت نه در سوئیس بلکه در لندن تاسیس شده است. ویلسدورف در ۲۴ سالگی شرکتی را در لندن با تخصص ساعت تأسیس کرد. جالب اینجاست که هانس ویلسدورف نه سوئیسی بود و نه ساعت ساز. آنها همراه با دیویس، ساعت های سوئیسی هرمان آگلر را به انگلستان وارد کرده و آن ها را در جعبه های ساعت ساخته شده توسط دنیسون و دیگران قرار میدادند. به عبارت دیگر، ساعت‌های مچی قدیمی را مونتاژ ‌کرده و به بسیاری از جواهرسازان میفروختند.

و خود نام خود را روی صفحه ساعت می نوشتند، بنابراین در ساعت های اولیه آنها می توانید حروف W&D را در پشت قاب پیدا کنید. هانس ویلسدورف در آلمان متولد شد اما در جوانی به سوئیس نقل مکان کرد، او در یک شرکت صادرات ساعت در La Chaux-de-Fonds کار کرده و سپس به لندن نقل مکان کرد. در واقع او برای راه اندازی کسب و کار خود به لندن آمده بود. نام تجاری در ابتدا به عنوان Wilsdorf and Davis ثبت شد و تا سال ۱۹۰۸ باقی ماند،تا زمانی که نام شرکت به Rolex Watch Co در سال ۱۹۱۵ تغییر یافت, Ltd  و در سال ۱۹۰۸ یک دفتر در La Chaux-de-Fonds، سوئیس افتتاح کرد.

دکوراسیون داخلی در تبریز برای اتاق خواب

طراحی و تولید خودکار در تبریز

نوآوری های برند رولکس

امروزه رولکس حدود یک میلیون ساعت درهر سال تولید می کند. البته این تعداد به ویژه در دهه گذشته به شدت افزایش یافته است. رولکس یک شرکت ساعت سازی است که دائماً محدودیت ها را پشت سر می گذارد و نوآوری های جدیدی ارائه می دهد.

بنابراین، رولکس مسئول بسیاری از اختراعات مهم در صنعت ساعت نیز است. به عنوان مثال، این اولین شرکتی بود که یک ساعت مچی ارائه کرد که به طور خودکار تاریخ و روز را روی صفحه تغییر می داد،او همچنین اولین قاب ساعت ضد آب را تا عمق ۱۰۰ متر تولید کرده است. در اینجا چند سوال بسیار مهم برای رولکس آورده شده است، که البته کمک کرد تا طراحی لوگو رولکس به آنچه امروز است تبدیل شود:

۱۹۱۰: ساعت رولکس برای اولین بار گواهینامه دقت زمان سنجی سوئیسی را دریافت کرد.

۱۹۲۶: رولکس اولین ساعت مچی ضد آب را تولید کرد. این ساعت با نام Rolex Oyster شناخته شد و باعث پیدایش مجموعه Oyster شد که هنوز در حال تولید است.

۱۹۲۷: ساعت ضد آب Rolex Oyster توسط یک شناگر جوان انگلیسی به نام مرسدس گلیتز استفاده شد. این ساعت پس از ۱۰ ساعت شنا،مانند قبل به کار خود ادامه داد.

۱۹۳۱: رولکس اولین مکانیزم سیم پیچی را با روتور دائمی اختراع و ثبت کرد. امروزه تمام ساعت های رولکس به صورت خودپیچ هستند.

۱۹۴۵: رولکس اولین ساعت را با تاریخ خودکار روی صفحه خود تولید کرد.

۱۹۵۴: رولکس اولین ساعتی را عرضه کرد که دو منطقه زمانی را نمایش می داد.

۱۹۵۶: رولکس Day-Date را راه اندازی کرد، اولین ساعتی که هم روز و هم تاریخ را روی صفحه نمایش می داد.

۲۰۱۲: رولکس اولین ساعت مچی با قاب طراحی شده برای چندین کاربرد را روانه بازار کرد.

تاریخچه برند رولکس

در مورد ریشه نام رولکس بحث ها و نظریه های زیادی وجود دارد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هانس ویلسدورف می خواست ساعت هایش نامی داشته باشند که به راحتی تلفظ شود و به هر زبانی به خاطر بسپارید و ظاهر خوبی داشته باشد.

گفت: سعی کردم حروف الفبا را به هر نحو ممکن ترکیب کنم. وقتی این کار را کردم، صدها نام پیش رویم آمد. اما هیچکدام به من سودی نداشتند. یک روز صبح هنگام رانندگی در یک اتوبوس در لندن، شخصی نام رولکس را در گوشم زمزمه کرد. نکته مهم در مورد نام رولکس این است که همه حروف بزرگ یک اندازه هستند و می توان آنها را به صورت متقارن نوشت. علاوه بر این، این نام به قدری کوتاه است که می توان آن را به خوبی روی صفحه چاپ کرد.

تاریخچه لوگوی رولکس

به جرات می توان گفت که طراحی لوگو ساعت رولکس یکی از شناخته شده ترین لوگوها در جهان است. اگر اینطور فکر نمی کنید، کافی است در اینترنت جستجو کنید و لوگوی رولکس را دانلود کنید تا متوجه منظور ما شوید. وقتی به عکس لوگوی رولکس نگاه می کنیم، اولین چیزی که با دیدن این لوگوی تاجی شکل به ذهن خطور می کند قدرت است. در واقع، تاج رولکس در کنار اپل، جنرال الکتریک، تارگت و مرسدس بنز، در بین نمادین ترین طراحی لوگو تمام دوران از نظر شناخت گسترده بین المللی قرار میگیرد. تاج رولکس توسط هانس ویلسدورف و آلفرد دیویس طراحی شد و در سال ۱۹۲۵ این لوگو به علامت تجاری برند رولکس تبدیل شد.

از آن زمان تاکنون، طراحی لوگو رولکس تغییر بسیار کمی داشته است و هنوز هم بسیار شبیه به لوگوی اصلی تاج باقی مانده است. در مورد لوگوی وکتور رولکس، این نظریه وجود دارد که پنج نقطه روی تاج نشان دهنده انگشتان انسان است. در حالی که دیگران استدلال می کنند که نشان دهنده پنج حرف نام رولکس است.

در طول تاریخ طولانی این برند، لوگوی رولکس تنها دو بار تغییر کرده است. یک بار در سال ۱۹۶۵ و بار دیگر در سال ۲۰۰۲،زمانی که این برند برای اولین بار ایجاد شد، طراحی لوگو رولکس دارای تاج طلایی و متن سبز با طرحی طلایی بود. در سال ۱۹۶۵، تاج برنزه تر شد، متن آبی مایل به خاکستری شد و طرح کلی سبز به طور کامل حذف شد. نسخه فعلی لوگوی رولکس مربوط به سال ۲۰۰۲ است. تاج به طلایی تغییر یافته و فونت به فونت اصلی بازگشته است.

طراحی لوگو و انواع کاراکتر

کلاه هدیه تبلیغاتی کاربردی

عناصر مهم استفاده شده در طراحی لوگو رولکس

در این قسمت می خواهیم به عناصر مهم استفاده شده در لوگوی رولکس بپردازیم:

فونت کاراکتر

لوگورولکس از چه فونتی استفاده می کند؟ رولکس از یک نسخه کمی تغییر یافته از حروف Garamond برای لوگوی خود استفاده می کند. اما فونتی که لوگوی ساعت رولکس در آن نوشته شده است در طول سال ها دستخوش تغییرات جزئی شده است که عمدتا مربوط به سری های فون

رنگ

اگر به ساعت های مختلف رولکس نگاه کنید، ممکن است متوجه شوید که رنگ تاج روی صفحه ساعت رولکس بسته به ساعت می تواند رنگ های متفاوتی داشته باشد. با این حال، فرمتی که رولکس همچنان در تبلیغات، نمایش ها و غیره دنبال می کند. این است که تاج طلایی و متن ROLEX به رنگ سبز چاپ شود.

سبز برای جاه طلبی، ثروت، منحصر به فرد بودن و رفاه استفاده می شود. همچنین به معنای نشان دادن رنگ پول است. ترکیب رنگ سبز با رنگ طلایی تاج نمادی از ثروت و مقام است. اما در کنار رنگ سبز، تاج رولکس از طلا ساخته شده است زیرا به طور کلی تمام تاج های دنیا از طلا ساخته شده اند.

رنگ طلایی لوگوی آن نماد تشریفات و زرق و برق است که این شرکت برای تولید ساعت‌های خود استفاده می‌کند و تصویری از تجمل و اعتبار را منتقل می‌کند.

نشان

طراحی لوگو رولکس وتاج معروف آن، در جاهای مختلف ساعت های رولکس، هم در جلو و هم در پشت دیده می شود. رولکس لوگوی خود را نیز در شعاری با عنوان (تاج برای هر دستاورد) قرار داده است. مردم می توانند این را درک کنند زیرا مردم معمولا ساعت های رولکس و به طور کلی ساعت های لوکس را برای بزرگداشت و جشن گرفتن دستاوردهای خاص در زندگی می خرند.

علاوه بر این، شکل تاج نمادی از اعتبار و سلطنت است، می توان آن را به عنوان نمادی دانست که پوشیدن رولکس معادل تاج سر گذاشتن است،تاج همچنین می تواند به این معنی باشد که رولکس پادشاه همه ساعت ها است.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد لوگوی برند رولکس و جزئیات آن صحبت کرده ایم،این برند معتبر و البته گران قیمت که در تمام دنیا شناخته شده است، در طول سالیان طولانی فعالیت خود تغییر چندانی در لوگوی خود نداشته است. اما او سعی کرد به طرز بسیار هوشمندانه ای آن را با مدل های مختلف ساعت خود هماهنگ کند. اینجاست که می توانید هوشمندی و ابتکار طراحی لوگو رولکس را مشاهده کنید.

اما از آنجایی که طراحی لوگو برای کسب و کارها و تمامی مشاغل مهم است، می توانید با مراجعه به سایت هانی گرافیک و مشاوره رایگان با کارشناسان ما، لوگوی حرفه ای خود را در کمترین زمان داشته باشید.

پیشنهاد خواندن مقالات:

طراحی لوگو در تبریز و مراحل ثبت آن

تقویم تبلیغاتی هدیه تبلیغاتی

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟