ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

طراحی لوگو در تبریز و مراحل ثبت آن

طراحی لوگو در تبریز و مراحل ثبت آن

طراحی لوگو در تبریز و ثبت برند و لوگو

طراحی لوگو در تبریز( Logo design in Tabriz )و مراحل ثبت آن یکی از دغدغه های همیشگی مشتریان است،که ما برایتان آسون نموده ایم.نام، نشان، نام برند و لوگو، هویت های یک کسب و کار هستند و عدم رعایت کپی رایت و استفاده از نام آنها می تواند یکی از مشکلاتی باشد که هیچ شرکتی نمیخواهد با آن درگیر باشد.

خوشبختانه راه های قانونی برای ثبت رسمی برندها وجود دارد که استودیو هانی میتواند در این خصوص به شما مشاوره های رایگان و یاقبول انجام مراحل کارتان را بدهد.

ثبت برند با استودیو هانی

وقی یک شرکت راه اندازی میشود و یا تجارتی  آغاز میشود ممکن است نام شناخته شده ای نداشته باشید اما هزینه زیادی را برای نام تجاری یا برای برند هزینه شده باشد. حال فرض کنید یک نفر از نام شما سو استفاده کند و زودتر، از نامی که شما بسیار برای آن زحمت کشیدید شناخته و بهره برداری مالی بکند؟

حالا شما باید با نام، برند و هزینه مجزایی ،از نو شروع کنید حال راه حل شما برای جلوگیری از این مشکلات این است که شما نسبت به ثبت برند تجاری خود اقدام کنید. با ثبت برند شما میتوانید از کالا و خدمات خود حفاظت کرده و فرصت سو استفاده از آنرا بگیرید.

یکی از مهمترین وظایف هر شرکت پیدا کردن راه برای جلب توجه و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می توان به جذابیت، الهام بخش بودن، تک بودن، تناسب، جایگاه و… اشاره کرد. بعد از ثبت شرکت با توجه به نوع فعالیت خود به احتمال زیاد نیاز به ثبت برند و علامت کسب و کار یا خدماتی که عرضه می کنید نیز پیدا خواهید کرد.

طراحی لوگو امضاء
قوانین پیش از طراحی لوگو در تبریز
ویژگیهای که طراحی لوگو را خاص میکنند.

سوالات متداول

  ثبت برند چکت باید کرد ؟

میتوانید با استودیو هانی گرافیک تماس گرفته و مراحل انجامش را به ما بسپارید.۰۹۳۷۹۰۵۰۴۲۱

  هزینه ثبت برند و علائم تجاری چقدر است؟

هرسال تعرفه جدیدی برای انجام آن تعریف میشود.میتوانید با دپارتمان طراح لوگو در تبریز مجموعه هانی تماس گرفته و از قینت روز آن مطلع شوید.

  زمان ثبت برند و علامت تجاری چقدر است؟

مدت زمان اطمینان از تایید برند حداقل ۴۰ روز می باشد که شامل ۱۰ روز بررسی اولیه برند در سامانه و ۳۰ روز برای درج آگهی در روزنامه رسمی می باشد.

  اعتبار یک برند ثبت شده چقدر بالا میرود؟

گواهی که پس از ثبت برند به صاحب آن داده می شود دارای ده سال اعتبار می باشد و پس از گذشت این مدت صاحب برند مجدد باید ثبت برندش را تمدید کند که برای این کار ۶ ماه فرصت خواهد داشت.

هدف از ثبت لوگو ؟

هدف از ثبت لوگو ها و برندها چیست؟

هر برند یا علامت تجاری برای حصول اطمینان از حقوق انحصاری خود، و شناخته شدن کالا ها و خدماتش و یا اجاره دادن به دیگران، با پرداخت مبلغ، باید برنداش را  ثبت  کند.

مدت زمان این حفاظت متغییر است، ولی آرم تجاری قابلیت تمدید شدن نامحدود، توسط پرداخت مبلغ را دارد.

محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی تایید می شود.

از دیدگاه وسیع تر ،علائم تجاری با رسمیت بخشیده شدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آن ها در سطح بین المللی، سرمایه گذاری بزرگی به حساب میاید.

حفاظت علائم تجاری همچنین مانع تلاشهای رقبای غیر منصف، مثل متقلبان، برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می شوند. این نظام، آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید و فروش کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم می دهد و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند.

مراحل ثبت برند

۱)انتخاب نام برند و لوگو متمایز

۲)استعلام برند

۳)شناخت علائم تجاری ممنوعه

 • ­­پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلامی
 • علامت یا آرم های دولتی ایران
 • علامت هلال احمر
 • پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران
 • علامت تجاری موسسات رسمی مانند صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و …
 • کلمات و یا عباراتی که موهم انتساب به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن
 • علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد.
 • واژه های عام: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام هستند.
 • واژه های توصیف کننده: این کلمات به منظور توصیف محصولات و اجناس به کار م روند. مثلا ثبت برند خوشمزه و شیرین برای انواع خوراکی به تنهایی و بدون پسوند، قابل ثبت نخواهد بود.
 • علائم گمراه کننده: به عنوان مثال ثبت علامت تجاری جهت عرضه انواع شیره خرما و انگور با تصویر زنبور عسل مردود خواهد شد. چرا که موجب تصور اشتباه و گمراهی مصرف کنندگان شده و خریداران ممکن است چنین محصولی را با تصور عسل خریداری نمایند.
 • علائم خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه: به طور کلی کلمات و تصاویر نقض کننده موازین ، هنجارهای اخلاقی ، عرفی و مذهبی جامعه غیر قابل ثبت است.
 • پرچم، نشان های سلطنتی، علائم رسمی دولتی و نشان کشور و سازمان های بین المللی که نمونه آنها به دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی اعلام شده به طور معمول قابل ثبت نیستند مگر اینکه مجوز مراجع صلاحیت دار بین المللی داشته باشند.
 • همچنین موارد زیر قابل ثبت نخواهد بود:
 • در صورت تشابه زیاد علامت و برند دو موسسه به طوری که کالا و خدمات دو موسسه از هم قابل تمایز نباشند.
 • علامت یا نام تجاری که عینا یا به شکلی گمراه کننده مشابه یا ترجمه علامت یا نام تجاری برای همان نوع کالا ، خددمات و طبقه ، اما متعلق به موسسه یا فرد دیگری باشد.
 • عین علامتی که پیش از این به نام شخص یا شرکت دیگری ثبت شده باشد و یا شخص دیگری قبلا تقاضای ثبت داده و تاریخ تقاضای آن فرد مقدم باشد و یا دارای حق تقدم ثبت باشد.
بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟