ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

طراحی لوگو امضاء

طراحی لوگو امضاء

تعریف امضاء

امضاء یکی از ابتدائی ترین شکل طراحی لوگو شخصی محسوب میشود. که به شکل نمادین روی مهرها حک شده و برا تایید کار توسط انجام دهند آن استفاده میشود،در اصل امضاء نیز نوعی آرم محسوب می شود.

که تنها از نام شرکت یا اسم مدیریت آرم مجموعه را در فونت های گوناگون آن هم بصورت حرفه ای به شکل در می آورد. و خود را به زیبایی هر چه بهتر به نمایش در می گذارد. و این امضاء به نام های مختلفی طراحی می گردد .استودیوی هانی کلکسیونی از بهترین نمونه های طراحی لوگو را با زیرگروه انواع امضاء و مهر به صورت کاملا حرفه در آرشیو خود دارد.

 

در ادامه مطالب بیشتر از این مجموعه تخصصی آشنا خواهید شد.

نحوه ی “طراحی لوگو امضاء”براساس اهداف و شرایط افراد متفاوت می باشند. اما در این روش هنگام طراحی لوگو بجای آنکه از نام اختصاصی یا مخفف استفاده شود،در بسیاری از اوقات با بهره گیری از نام کامل مشتری در قالب امضا طراحی انجام میگیرد.

همانطور که گفتیم در ادامه ی این مطالب قصد داریم، شما را با یکی از تخصصی ترین مجموعه هایی که در این حوزه فعالیت می نماید، آشنا سازیم استودیوی هانی گرافیک که با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و مدرن به همراه کادر مجربی که در اختیار دارد، پروژه های خلاق بسیاری را در سطح شهر تبریز به انجام رسانیده است.

تحلیل روانشناسی خطوط در امضاء

در طراحی لوگو و هر آیتم طراحی دیگری ، خطها دارای ارزش روانی و بصری خاصی هستند. یعنی خط های عمودی ارزش بصری متفاوتی از خط های که بطور افقی هستند، دارند. پس هر کدام از این امضاهای اجرا شده با خطوط مختلف معانی متفاوتی نیز خواهند اشت.

  • امضاء از راست به چپ
  • از چپ به راست
  • از بالا به پایین.
  • از پایین به بالا
  • خطوط منحنی وار بسته
  • خطوط منحنی باز
  • امضای خط خطی

 

چطور امضاء روان افراد را مشخص میکند؟

با توجه کردن به طراحی لوگو شخصی(امضاء)که هرفرد آنرا انجام میدهد میتوان به اطلاعات پنهان شده آن پی برد. در اصل همه ی این ها نشات گرفته از روان امضاء کننده می باشد. پس با توجه به این مطالب در این بخش در نظر داریم، به بررسی انواع امضاها و همینطور بحث روانشناسی تک به تک آنها بپردازیم. شاید تا بحال این سوال برایتان پیش آمده و از خودتان پرسیدید که دارای چه شخصیتی هستید.افراد شما را با چه شخصیتی می شناسند. آیا تا به اینجا توانسته اید مورد رضایت افراد خانواده یا همکارانتون واقع شوید؟میزان علاقمندی آنها به چه میزان است؟ یا چطور باید با آنها برخود داشته باشید؟ هیچ کس نمی تواند افکار و شخصیت درونش را پنهان و یا از آن فرار کند. آیا علاقمندید در آیند از شخصیت درونی فرزندتان اطلاعات کاملی داشته باشید؟یا دوست دارید بدانید با چه نوع فردی قرار است زندگی کنید. و یا با چه شخصیتی طرف حساب هستند؟پس این مقاله را کامل دنبال کن.

روانشناسی امضای

پس با احتساب به این مطالب اگر علاقمندید که امضای خودتان و اشخاصی که برای شما اهمیت دارند رو بدانید و میخواهید از شخصیت درونی آنها آگاه شوید تا در مقابل آنها رفتار درستی را انتخاب کنید. ادامه مطالب را با دقت هرچه بیشتر مطالعه نمایید چون قصد داریم به تحلیل و بررسی جزء به جزء امضاها بپردازیم تا بدون اینکه کسی متوجه شود بتوانید از روی خطوط امضای آنها که الهام یافته از درون هر فردی است، اطلاعات کاملی به دست آورید.

امضاهایی که از چپ به راست هستند (منطقی)

افرادی که امضای آنها از چپ به راست هست یعنی در جهت حرکت عقربه ی ساعت عمل کند. این افراد شخصیت منطقی دارند یعنی ذهن اینها براساس ریاضی عمل می کند. که عوامل زیادی می تواند در آن دخیل باشد، یعنی احتمال دارد به این صورت خلق شده اند، تربیت یافتن و یا اینکه ذهنشان از ابتدا این فرم بوده ،پس با توجه به این موارد می توان از شخصیت درونی آنها آگاه بود. مطمئنا برای بیشتر افراد این موضوع یک امر مهمی بشمار بیاید. و دوست داشته باشند که از شخصیت درونی خودشان و افرادی که برایشان اهمیت بیشتری دارند آگاه باشند. طبیعی هست افرادی که امضاء آنها به این صورت باشد. دارای شخصیت آروم،قوی و در مقابل اکثر برخوردها،رفتارمنطقی دارند و به آسانی قانع پذیر نیستند بلکه باید برای هر رفتار و انتخابی که دارید توضیح و شرح منطقی برایشان داشته باشید.

 

امضاهایی که از راست به چپ هستند (احساسی)

افرادی که امضای آنها از راست به چپ یعنی بر خلاف حرکت عقربه ی ساعت باشد. افرادی احساسی هستند در اینجا باید توجه داشته باشیم. هدف از بیان مطالب مربوطه این نمی باشد که این افراد غیر منطقی هستند. و در مقابل مشکلات یا رفتارها ضعیف عمل می کنند،تنها افکار درونی آنهاست که مورد مقایسه واقع می گردد و در مقابل رفتارها، واکنش قالب آنها احساسی است. سخت گیر نیستند و دوست دارند همه با آنها با آرامی و خوشرویی برخورد کنند. کسانی که دارای امضای احساسی هستند غیر از خود طاقت ناراحتی دیگران را هم ندارند و همیشه دوست دارند در فضاهای شاد و مثبت حضور یابند.

امضاء خط خطی (راحت)

بر خلاف امضاهایی که به آنها اشاره داشتیم افرادی که دارای امضای خط خطی دارای ذهنی گنک هستند. یعنی یک استراتژی خاصی درآنها دیده نمی شود. اگر با بقیه ی امضاها مقایسه کرده باشیم، راحت و بصورت ریلکس امضاء می کنند.این افراد در برخورد در مقابل رفتارهای گوناگون سخت گیری نمی کنند. یجوری بی خیال هستند زندگی را برای خود و دیگران دشوار نمی گیرند. با همه شرایط و فضاها خودشان را تطبیق می دهندو همیشه امید و صبوری را سر لوحه ی کار خودشان قرار می دهند. و همیشه و در همه حال سعی بر آن دارند تا زندگی را به کام خود و اطرافیانشان شیرین کنند این افراد بیشتر به گردش و دیدن مناظر سرسبز علاقمند نشان میدهند.

امضاهای افراد جدی

شاید برای خیلی از مخاطبین این سوال پیش بیاید که از کجا باید فهمید که کسی شخصیت جدی دارد یا نه؟

این افرادی جدی یا به اصطلاح خشمگین هستند: افرادی که در موقع امضاء کردن با فشار کاغذ را لمس کرده و همینطور قلم را روی آن حرکت می دهند، کسانی که به این صورت امضاء می کنند افرادی هستندکه نمیشه با آنها شوخی کرد و کاملا در کارشون جدی هستند. اگر توجه کرده باشید اکثر مدیران صنایع و یا کارخانجات بزرگ دارای این نوع امضاء می باشند. و در علم روانشناسی هم اینجور افراد را کمال گرا می نامند. یعنی انسانهایی که همه چیز را در حد کمال و زیبایی آن دوست دارندو به راحتی قانع پذیر نیستند اینجور افراد در کار های خود از نظم و هماهنگی خاصی پیروی می نمایند. یعنی اگر کاری به آنها سپرده شود نیازی نخواهدبود که از بابت انجام یافتن آن نگران باشیم.شایان ذکر است این انسان ها دارای استرس زیادی می باشند و خودشان را همیشه به چالش می کشانند این خوصیت هم به احتمال زیاد به دوران کودکی این افرد برمی گردد که  یا بر اثر ضربه روحی و یا بر اثر سختی هایی که در آن دوران متحمل گردیده اند شخصیت سختگیری پیدا کرده اند.

 

امضاهای افراد مرموز

علاوه بر تمام انواع امضاها، امضایی هم وجود دارد که به آن مرموز گفته میشود. یعنی افرادی هستند که در امضای آنها علاوه بر این که پیچیدگی و فرم خاصی را میتوان مشاهده کرد با آرامش این کار را انجام می دهند. این افراد دارای شخصیت روانی رموز و پیچیده ای هستند. یعنی علاقه دارند همیشه در مقابل افراد خودشان را بهتر از آنچه که هستند نشان دهند و باید همیشه در مقابل این افراد محتاط تر عمل نماییم. و زمان بیشتری را باید برای شناختن اینجور افراد صرف کنیم چون انسان هایی که دارای این شخصیت می باشند دوست ندارند همه چیز را بیان کنند و احتمال بیشتری دارد که موضوعاتی را از شما پنهان کرده باشند.

امضاهای افراد مغرور

در بین امضاها امضایی هم هستندکه از سه بخش تشکیل یافته اند. یعنی این امضاها را افرادی مغرور، خودشیفته و متکبر ارایه می دهند. و می توان این امضاء را از سه بعد بررسی کرد که عبارتنداز:بعد مثبت، بعد منفی، و بعد منفیه منفی بودنش که این خوصیت شاید مواقعی هم مشکل ساز باشد. به غیر از موارد ذکر شده این افراد همیشه دوست دارند در موقع امضاء زدن اسمشان را هم قید کنند بخاطر اینکه این افراد احساس خود باوری و خودشیفتگی دارندو همیشه خودشان را در آن بالا بالاها می بینند. و به توان خودشان در انجام دادن کارها اطمینان دارند. و از این رو در تمام لحظاتشون احساس غرور و با اراده بودن را دارند.علاوه بر این ها افرادی که دارای این شخصیت می باشند دوست ندارند در هر مجالسی یا دوره همی شرکت کنند. چون احساس می کنند شاید کسانی در آن مجلس باشند که در شانشان نباشد. علاوه بر اینکه علاقه ندارند از کسی نظر و یا مشورتی بخواهند بلکه علاقمندند همه ی افراد با آنها مشورت کنند و اگر هم نظرشان منطقی باشد یا نباشد به آن احترام گذاشته و انجام دهند.

امضاهای افراد لجباز

در دنیای امروزی انسان ها در شخصیت های متفاوتی هستند، همانطور که گفتیم انسان های مغرور، احساسی، مرموز و…..که هرکدام از این افرادها دارای امضای گوناگونی می باشند. که می توان شخصیت درونی آنها را از روی امضاء شناخت پس ما چگونه می توانیم از طریق امضاء بفهمیم افراد دارای شخصیت لجبازی هستند؟ باید بگویم این انسانها در امضاهاشون از یک خطوط ۹۰درجه عمودی که بسیار تیز و تند هم باشد استفاده می کنند. بنابراین با این افراد نمی توان به راحتی ارتباط برقرار نمود چون به غیر از حرف و نظر خودشان حرف هیچ کسی را قبول ندارند. و خیلی باید زمان صرف شود تا اینجور افراد را متقاعد کرد.این افراد معمولا هرکاری را که بخواهند چه درست و چه غلط انجام می دهند و روی تصمیمی که می گیرند پافشاری می نمایند. خاطرنشان می شویم که افرادی که دارای این شخصیت می باشند همیشه بد نیستن زیرا برای رسیدن به اهدافشان تلاش و  پا فشاری می کنند.

 

امضای افراد عصبی

در میان امضاهایی که تا به اینجا بررسی کردیم یک امضایی هم وجود دارد که مخصوص انسانهای عصبی است. امضاء اینگونه افراد از خطو تند و خشن تشکیل یافته است. بعضی وقت ها هم ممکن است شدت تندی و خشنی آنقدر زیاد باشد که موجب پاره شدن کاغذ گردد. در واقع امضای شلوغی دارند این افراد کسانی هستند که زود از کوره در می روند و باید در مقابل اینجور افراد افراد محتاد عمل کرد. در این صورت بعید نیست که این افراد انسان های  شکاکی باشند و دوست داشته باشند که از همه رفتارهای اطرافیانشان سر در بیاورند یعنی یه جورایی این افراد کنجکاوی می کنند.

امضای افراد درونگرا

کسانی این خصوصیات امضایی را دارند، خطوط امضایی خودشان را از چپ به راست ارائه می دهند. این افراد خجالتی و درونگرایی می باشند. که به آسانی با هر کسی ارتباط برقرار نمی کنند و در همه شرایط با اطرافیانشان کنار نمی آیند.این افراد علاقه ندارند در جمع حضور یابند و بیشتر بخاطر خجالتی  بودنشان تنهایی را ترجیح میدهند. یعنی انسانی هستند که به سختی می توان از کارشان سر در آورد.اینجور افراد علاوه بر اینکه به هیچ کس کاری ندارند، سرشان به کار خودشان گرم می شود و اگر موقعیت هایی به طور ناگهانی  برای این افراد بوجود بیاید آنها را به شدت مضطرب می سازد و حتی می توان برای آنها نا امیدی به بار آورد.

 

امضاهای افراد خجالتی

بعضی از افراد هستند که شخصیت خجالتی دارند و اگر بخواهیم آنها را بشناسیم باید بگوییم که امضای آنها به شکلی کوچک می باشد.در قسمتی از کاغذ که یه جایی مخصوص می باشد ارائه می نمایند. و دوست دارند هرچه سریعتر و کوتاه امضایشان را به اتمام برسانند. این افراد دارای اعتماد به نفس پایینی هستند. آنها از توانایی خودشان  اطمینان ندارند معمولا خود را در حاشیه قرار می گذارند. این گونه افراد در مهمانی ها به آسانی با یک غریبه صمیمی نمی شوند،علاو بر این به قدری بی اعتماد هستند حتی علاقه ندارند جای بیشتر روی کاغذ اشتغال کرده باشند و سعی می کنند تا حد امکان امضای کوچکی داشته باشند.

 

در پایان اینطور جمع بندی می نماییم که هدف از بیان تمام این مطالب این می باشد که شما مخاطبین عزیز را با یک استودیوی نفیس و پیشرفته آشنا سازیم. لذا طراح استودیوی هانی با در اختیار داشتن تجهیزات لازم و حرفه ای تمام امضاهای مدنظر شما را به نحو احسن طراحی و به نمایش می گذاردبنابراین از شما مخاطبین عزیز دعوت به عمل می آید تا درصورت نیاز با مدیر و کارشناس این مجموعه بزرگ از طریق شماره تلفن درج شده تماس حاصل فرمایید.و از مشاوره های رایگان سرکار خانم لطفی بهره ی کافی راببرید.چون این مجموعه با ارائه ایده های مدرن راه پیشرفت و رسیدن به هدف های بزرگ را برای شما هموارتر خواهد کرد.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟