ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

دکوراسیون داخلی در تبریز و مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی در تبریز و مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی در تبریز (Interior decoration in Tabriz)و مینیمالیسم یکی از پر طرفدارترین بحثهای امروزه در طراحی داخلی میباشد.که اکثرا توسط قشر جوان مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

دکوراسیون داخلی در تبریز برای انواع آشپزخانه

دکوراسیون داخلی در تبریز و مبل

هدیه تبلیغاتی در تبریز ،ارزان برای عموم

هدیه تبلیغاتی اختصاصی

 

توصیف کوتاه از سبک مینیمال

‌خانه در این سبک به ساده‌بودن و ساده‌گرایی شهرت دارد و هیچ پیچیدگی در جزییات غیرکاربردی دکوراسیون دیده نمی‌شود. دیوارهای اتاق ها با رنگ ساده و خنثی پوشیده شده‌اند. با وجود اینکه نصب تابلو روی دیوار اتاق خواب مینیمال هیچ مانعی ندارد با این وجود دیوارها با انواع تابلو و دیوارکوب شلوغ نشده‌اند.تمامی حرکتهای فرمی غیر ضروری حذف شده اند.برای مطالعه سبکهای دیگر به مقاله دکوراسیون داخلی در تبریز و سبکهای‌ مختلف آن مراجعه شود.

 

تاریخچه سبک مینیمال

سبک مینیمالیسم اولین بار در زمینه نقاشی و مجسمه سازی کارشد. این سبک در استفاده از روش تجریدی برای بیان هنری به شکلی غنی و عمیق تأکید داشت. پس از سال ها توسعه، مفهوم سبک مینیمال به طور مداوم بهبود یافت و به تدریج به یک تفکر فلسفی فعلی رسیده است.

اهمیت دکوراسیون مینیمال نه تنها در نقاشی و مجسمه سازی ، بلکه تأثیر زیادی در صنعت پوشاک، فرهنگ، طراحی صنعتی،هنرهای تجسمی و سایر زمینه ها نیز داشت. هنگامی که صنعت طراحی داخلی برای اولین بار تحت تأثیر دکوراسیون مینیمال قرار گرفت، این سبک با ویژگی های مدرن و بسیار منحصر به فرد پا به عرصه گذاشت. سبک مینیمالیستی بیشتر با آلمان، اروپای شمالی و ژاپن شناخته میشود. شکل طراحی منازل در شمال اروپا بسیار ساده هستند و لذت و اشتیاق به زندگی را نشان می دهند.

در ژاپن به طراحی مینیمال با مفهوم عملکردگرایی نگاه می شود. در خانه سنتی ژاپنی ها وسیله ای وجود ندارد که در زمان غیر مصرفی آن جزء فضا باشند. بنابراین، طراحی داخلی در ژاپن باستان در ساده ترین شکل خود ، به معنای «هیچ بودن» ، تعریف هم ردیفی با مینیمالیسم دارد.

اصول طراحی مینیمالیسم

  • استفاده از طیف رنگی لایت
  • خطوط واضح و ساده
  • وجود فضاهای باز و بزرگ
  • کاربردی بودن وسایل
  • حذف وسایل اضافی و تزیینات غیر کاربردی
  • استفاده از نور طبیعی
  • به کار بردن مصالح محدود مانند چوب، شیشه، بتن و فولاد
  • استفاده از مجسمه های خاص و مینیمال

سادگی در فرم و ضرورت کاربرد

در این سبک خبری از مبلمان سلطنتی با منبت‌کاری‌های پر نقش روی چوب یا گچبریهایی شلوغ و با رنگهای طلایی و نقره ای نیست. مبلمان راحتی بسیار ساده‌ای را انتخاب کنید که تنها عنصر زیبایی آن‌ها خطوط صاف در بخش‌های مختلف مثل پایه‌ها یا کوسن‌ها است.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟