ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

رنگ در دکوراسیون داخلی در تبریز

رنگ در دکوراسیون داخلی در تبریز

دکوراسیون داخلی در تبریز (Interior decoration in Tabriz) و کاربردهای را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

رنگ و دکوراسیون داخلی در تبریز

برای اینکه در طراحی داخلی و دکوراسیون انتخاب رنگ مناسب صورت گیرد ، ابتدا باید با روانشناسی هر رنگ و تاثیر رنگ‌ها بر حس و حال فضا آشنایی  داشته باشید. در اینصورت می‌توانید از آنها در جهت اهداف خود استفاده کنید تا فضایی جذاب و پربار و مرتبط با خواسته تان داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

رنگ‌ها اساسا به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 • رنگ‌های گرم
 • رنگ‌های سرد

نکته:دکوراسیون داخلی در تبریز رنگهای گرم بیشتری میطلبد.

رنگ های گرم مانند: قرمز، نارنجی و زرد و رنگهای ترکیبی بین اینها،می‌توانند به فضا و ساکنان آن انرژی ببخشند.

رنگ های سرد مانند: آبی، سبز و بنفش و ترکیبهایشان، فضایی لطیف و آرامش بخش را ایجاد می‌کنند.

هنگام انتخاب رنگ آیتمهای مانند:دیوار، کف و دکوراسیون، بسیار مهم است که هدف وکاربرد،فضا را در نظر داشته باشید. برای فضاهایی که در آن کارهای پرانرژی انجام می‌شود، می‌توان از رنگ‌هایی با تناژ گرم و نشاط آور استفاده کرد؛ اما برای فضاهایی که بیشتر برای استراحت استفاده می‌شوند رنگ‌هایی با تناژ خنک(کم صدا) مناسب‌تر است زیرا حس صلح و آرامش را به فضا می‌بخشد.

طراحی لوگو مونوگرام

عکاسی فشن در تبریز

 

اثرات رنگ‌ و دکوراسیون داخلی در تبریز

یکی از تاثیرات مهم رنگ ها در تنظیم نور فضا است. بعبارتی رنگ های تیره، محیط مربوطه را تیره تر و کوچکتر کرده، ولی رنگ های روشن موجب افزایش روشنایی و بزرگی فضا میشوند. علت این موضوع این است که رنگ های تیره نور را به خود جذب می‌کنند در حالیکه رنگ های روشن نور را انعکاس میدهند.

قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی شمامل تمامی سبکها،ساده تا لوکس و تزییناتی، تحت تأثیر نقاط کانونی است. یکی از آن نقاط کانونی ، مبلمان اس است.کی از ابتدایی‌ترین قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی برای مبلمان، توصیه به انتخاب رنگ‌های مکمل با دیوارهاست. همانطور که می‌دانید رنگ مبلمان ۳۰% کل فضا را به خود اختصاص می‌دهد.

 • رنگ مبلمان را می‌توانید با رنگ کفپوش ست کنید به عنوان مثال مبل قهوه‌ای با کفپوش پارکت ست می‌شود. یا حتی رنگ مبل می‌تواند تیره‌تر مثل مشکی باشد.
 • بهترین گزینه‌ها برای انتخاب رنگ مبلمان در دکوراسیون خانه طبق قوانین گفته شده، آبی مایل به سبز، سفید، خاکستری، قرمز، قهوه‌ای، روشن و خنثی، قهوه‌ای مایل به زرد یا بیسکویتی هستند.
 • براساس قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی خانه کوچک، بهتر است استفاده از رنگ‌های روشن بیشتر باشد.

چه رنگی مناسب کجاست ؟

 • مجتمع‌ های تجاری، مغازه‌ های خرده فروشی، رستوران ‌ها، کافی شاپ ‌ها و واحدهای مسکونی، هر کدام هدف رنگی متفاوتی دارند.
 • رنگِ فضا، بستگی به خواستۀ شما از فضا دارد.
 • در مورد واحدهای مسکونی باید گفت که سبک‌ های مختلفی از معماری و طراحی داخلی وجود دارد و همین سبک‌ ها، تا حد زیادی، تعیین ‌کنندۀ رنگ ‌ها نیز هستند؛ به عنوان مثال، رنگ ‌های گرم، مثل قرمز، قهوه ‌ای و شاه بلوطی، برای خانه‌ های سنتی بسیار مناسب هستند.
 • اما در مورد خانه ‌هایی با طراحی مدرن، باید به سراغ رنگ سفید و دیگر رنگ ‌های روشن بروید.
 • اگر می ‌خواهید دکوراسیون اتاق مخصوص استراحت ‌تان را طراحی کنید، بهتر است از رنگ ‌های سرد و لایت، از جمله سبز، یاسی، لیمویی و آبی، استفاده کنید.
 • یادتان باشد که این رنگ ‌ها، بهترین گزینه برای اتاق خواب هستند.

دکوراسیون داخلی در تبریز برای انواع آشپزخانه

کاربردی ترین هدیه تبلیغاتی در تبریز لباس کار

 

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟