ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

در چه موقعیتی هدیه تبلیغاتی بدهیم؟

هدیه تبلیغاتی (Promotional product) و یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه خرید و اهدای آن مطرح می‌شود این است که در چه موقعیت ها و مناسبت هایی بهتر است به مشتریان بالقوه و باالفعل خود هدیه بدهیم؟ بطور کلی می‌توانید برای همه ی مناسبت های ملی و مذهبی،ملی، روز های مناسبت خاص‌(مثلا روز پزشک)، سالگرد اولین همکاری با مشتری، در زمان عقد قرارداد جدید وهمچنین موقع اجرای نمایشگاههاو … هدایایی را برای مشتریان خود در نظر بگیرید.

نقش هدیه تبلیغاتی در حفظ مشتریان قدیم و جدید

هدیه تبلیغاتی می‌توانند نقش مهمی در حفظ مشتریان فعلی او ایجاد مشتریان جدید ایفا کنند. هرگاه که یک مشتری هدیه‌ای از طرف یک برند دریافت می‌کند، احساس می‌کند که ارزش زیادی برای آن برند دارد و این احساس ارتباط عاطفی با برند را تقویت می‌کند. بنابراین یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید هدایای تبلیغاتی باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب هدایایی است که علاوه بر ارزش مادی، ارزش معنوی نیز داشته و حس ارزشمندی و توجه را به مخاطب هدیه تبلیغاتی القا کنند. در نهایت، هدایای تبلیغاتی جذاب و خاص، به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند و موثر شناخته می‌شوند که می‌توانند تأثیر مثبتی بر روی نگرش و ارتباط مشتریان با برند داشته باشند.

بهترین زمان دادن هدایای تبلیغاتی کی است؟

یکی از بهترین روش‌های تبلیغات، استفاده از هدیه تبلیغاتی است. با انتخاب بهترین زمان هدیه تبلیغاتی می‌توان علاوه بر پیشرفت در کسب و کار، احساس رضایت را در کارمندان و مشتریان هر شرکت یا موسسه ای به وجود آورد. روش های تبلیغات از گذشته تا به امروز متوجه تغییرات زیادی شده و از تبلیغات تلویزیون تا تبلیغات به صورت کارت پستال و اکسسوری های جذابی چون گلدان تبلیغاتی و… مسیر کاملی را طی کرده است؛ با این حال فاکتور زمان مناسب هدیه تبلیغاتی در همه دوران ها مهم و جز ضروریات روش‌های بازاریابی بوده است. در این مقاله از سایت ارمغان گرافیک در رابطه با بهترین زمان هدیه تبلیغاتی مطالب بسیار مفیدی را جمع‌آوری کرده‌ایم و توصیه می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

و……

لزومی ندارد برای فرستادنِ هدایای کاری تا تعطیلات صبر کنید. چند گروه متفاوت از مردم وجود دارند که می توانند شایسته ی هدیه گرفتن باشند. اما اگر نمی دانید کِی و به چه کسی هدیه ی کاری بدهید، یک حساب سرانگشتی به شما می گوید برای کسانی هدیه بفرستید که برای شرکت تان مهم اند.  این امر به طور کلی شامل مشتریان، کارکنان و خدمات دهندگان مشخصی می شود. ما در ذیل برای شما توصیه هایی در مورد زمان دادن هدیه های کاری و اشخاصی که باید آنها را دریافت کنند داریم.

شما باید لااقل سالی یکبار هدیه ای کوچک برای مشتریان شرکتتان بفرستید. جان هال، نویسنده ی مجله ی فوربس، می نویسد که هدایا در طول سال جای شما را در ذهن مشتریان حفظ می کنند. مجله ی تجاری ساکرامِنتو گزارش می-دهد چون در سال های اخیر برخی از شرکت ها به علت رکود اقتصادی نیروهای خود را تعدیل کرده اند، سایرین همچنان اطمینان دارند هدیه دادن برای حفظ روابط مهم است.

اگر شرکت شما مشتریانِ کم یا مشتریانِ کم به ویژه با حساب های قابل توجه دارد، باید تلاش کنید تا جایی که ممکن است هدایایشان را سفارشی سازی کنید. به علایق هر مشتری توجه کنید و یا از فروشندگانی که با آنها برخورد دارند اطلاعات کسب کنید.

اما اگر کسب وکار شما مشتریان زیادی دارد و خریدِ فردی برایتان دشوار است، اقلام کوچکتر و عام تر را انتخاب کنید. اما از اقلام ترویجیِ ارزان مانند خودکارها و دفترچه های یادداشت دارای لوگوی تجاریتان اجتناب کنید. حتی یک کارت دست نویس هم واقعیتر از این اقلامِ صرفا ترویجی به نظر می­آید.

شما همچنین باید زمانبندی خاصی را برای هدیه دادن به مشتریان خاص در نظر بگیرید. برای مثال، ممکن است برخی مشتریان کریسمس را جشن نگیرند. شما میتوانید بدون پرسش خاص از مذهب یا عقاید آنان، این مسئله را از آنها بپرسید. اما تلاش کنید با توجه به ترجیحاتِ مشتریان­تان، و نه خودتان، هدیه دادن را دسته ­بندی کنید.

شما میتوانید به طور جایگزین برای مشتریان در اوقات دیگر سال هدیه بفرستید. شما میتوانید بعد از اتمام پروژه­ای بزرگ، شروع یک محصول جدید و یا مرحله­ ای مهم دیگری، هدیه بفرستید.

اما حتما از فرستادن هدیه در زمان­های نامناسب اجتناب کنید. برای مثال، اگر در حال تلاش برای بستن حساب [اقتصادی] با شرکتی دیگرید یا در نبرد مزایده­ای با یک رقیب هستید، فرستادن هدیه میتواند پیام غلطی را برساند.

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟