ساعات پاسخگویی 9 صبح الی 9 عصر

09379050421

نکاتی برای طراحی لوگو

نکاتی برای طراحی لوگو

متأسفانه شما مرا درک نمی کنید! اگر لوگوها می توانستند حرف بزنند، حتما این عبارت را از آنها می شنیدید! به نظر می رسد بسیاری از افراد خود را متخصص و مسلط در طراحی لوگو می دانند، اما بسیاری از طراحی های لوگو خلاف این را ثابت می کنند. بنابراین ما در مجموعه هانی گرافیک که سالها در زمینه طراحی لوگو در تبریز فعالیت میکنیم در این مقاله نکاتی برای طراحی لوگوی حرفه ای برای شما ارائه داده ایم.

لوگو بیانگر ایده آل یک شرکت است نه همه چیز!

چرا یک لوگو باید چیزی را در مورد شرکت شما بگوید که نمی تواند آن را بیان کند در حالی که یک کشور نمی تواند همه آن را با پرچم خود نشان دهد؟ لوگو یک وسیله داستان سرایی نیست بلکه نوعی شناسایی است. همه لوگوها یک هدف دارند و آن این است که شما را منحصر به فرد و متمایز از دیگران کنند.

وقتی سعی می کنید همه چیز را در مورد یک شرکت با لوگو بگویید. مطمئناً شکست خواهید خورد زیرا لوگو نمی تواند همه چیز را بیان کند. لوگو هویت و اولویت یک شرکت است.

طراحی لوگو در تبریز

از دیگران بیاموز!

دلیل لوگوهای معروف چیست؟ آیا باید آنها را بشناسید و درک کنید که چگونه یک طراح توانسته است لوگویی طراحی کند که در ذهن مردم ساده یا پیچیده باقی بماند؟

 

آیا آگاهی از برند برای نمایان شدن لوگو کافی است؟ یا اینکه خود لوگو نقش مهمی دارد؟ قطعا یک برند معروف به یک لوگوی معروف نیاز دارد. نیاز به طراحی لوگوی عالی و حرفه ای دارد تا برند را با یک علامت یا متن در سرتاسر جهان شناخته شود و برای همه به خاطر بسپارد.

 

مثلا به لوگوی نایک دقت کنید، این لوگو در سال ۱۹۷۱ طراحی شده که نمونه واقعی حرف های ماست، یک لوگوی ساده و بی رنگ و بسیار معروف!

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه طراحی لوگو در تبریز، با همکاران ما در هانی گرافیک تماس بگیرید: ۰۹۳۷۹۰۵۰۴۲۱

آیا لوگو به نماد نیاز دارد؟

لازم نیست! بسیاری از لوگوها واقعاً به نماد نیاز ندارند، اگرچه این بدان معنا نیست که یک لوگو نباید نمادین باشد. گاهی اوقات یک نماد لوگوی شما را بسیار منحصر به فرد و خاص می کند، مانند لوگوهای اپل، نایک و پپسی. اما گاهی اوقات یک نماد یک مانع مهم و اضافی در طراحی یک لوگو خواهد بود.

بهتر است از تایپوگرافی استفاده کنید مگر اینکه واقعاً بخواهید نماد شرکتی را نمایش دهید. اگر نام شما بزرگ و معروف است، بهتر است از نماد استفاده کنید.

آرم های شرکت های نایک و اپل قدرت جادویی ندارند، اما آنها می دانستند که چگونه به لطف تبلیغات فراوان در ذهن ها باقی بمانند. بنابراین، اگر شما یک کسب و کار جدید هستید، بهتر است در آگهی اولیه نام خود را در آگهی ذکر کنید، اگر قرار است لوگوی شما نماد باشد تا نام خود را در ذهن ها بچسبانید.

فقط زیبایی یا معنا؟

آیا طراحی یک لوگو فقط برای خوب به نظر رسیدن کافی است؟ یا بهتر است به معنای آن توجه شود؟ اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم، به لوگویی نیاز دارید که معنا و هدف شرکت را بیشتر بیان کند و در عین حال زیبا به نظر برسد.

در پایان باید گفت که در طراحی یک لوگوی قابل قبول، قدم اول صحبت با مشتری و شناخت هدف کسب و کار او و قدم دوم یافتن یک لوگوی ساده و منحصر به فرد است. بهتر است با نگاهی به لوگوهای برندهای بزرگ و تاریخچه آنها شروع کنید.

 

پیشنهاد خواندن مقالات:

۱- مهم ترین دلایل تغییر لوگو

۲- اصول طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

۳- طراحی لوگو در تبریز

 

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟