ساعات پاسخگویی: 9 صبح الی 9 شب

انواع طراحی لوگو در تبریز

انواع طراحی لوگو در تبریز

انواع طراحی لوگو در تبریز شامل :

  • تایپوگرافی
  • امبلم
  • انتزاعی
  • ترکیبی
  • تصویری
  • سه بعدی
  • مسکات
  • مونوگرام
  • مینیمال
  • فانتزعی

لوگو تایپوگرافی

 نام نوشتاری، تایپوگرافی، لوگو تایپ نوعی از طراحی لوگو در تبریز است که شباهت زیادی با خشنویسی دارد.تایپوگرافی عمدتا بر پایه فونت و خوشنویسی طراحی می شود اما بسیاری نیز آن را به صورت دستی و فی البداهه ،دور از چارچوب فونت های آماده طراحی می کنند که این روش امروزه بسیار از طرف مردم مورد استقبال است.

در طراحی لوگو تایپوگرافی، عمدتا تمرکز طراح بر روی نام کامل تجاری یک شرکت است. مبحث مهمی که در این سبک لازم به ذکر است، این است که طراح باید برای پیاده سازی این طرح به خوبی بر مسائل آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی لوگو ،ریتم و وزن عناصر بصری،خوانایی در صورت مطرح بودن ،زیبایی در درجه اول و حتی کالیگرافی مسلط باشد تا بتواند با یک هارمونی و هماهنگی درست و منسجم، لوگو را طراحی کند.

 

لوگوی مونوگرام

به لوگویی گفته میشود،که از طراحی علائم اختصاری ( حرف اول یا چند حرف شرکت سفارش دهنده) تشکیل میشود. مونوگرام زیرشاخه ی تایپوگرافی محسوب می شود.

اصل سادگی در طراحی لوگو مونوگرام، بسیار بسیار مهم و قابل توجه است .همچنین ازپر طرفدارترین انواع طراحی لوگو در تبریز که در استودیو هانی کار شده است.

 

لوگو تصویری

علائم تصویری، سمبل، آیکون، پیکتوگرام عمدتا بر پایه یک تصویر گرافیکی طراحی می شوند.سبکی که بیشتر شامل آیکون ها یا شمایل،نمادهای گرافیکی است. این نوع لوگو ها گزینه های انتخابی بیشتری را در طراحی به کارفرما و طراح در جهت مفهوم سازی و زیباسازی لوگو می دهد. زیرا تصاویر ابتدایی ترین و سریع ترین راه انتقال مفهوم از گذشته دور تا امروز بوده ،همچنین زبان بین الملل محسوب میشود. لذا تاثیر و ماندگاری لوگو تصویری بر روی ذهن مخاطب امری بدیهی و مسلم است.

شاید به همین خاطر در میان مشتریان نیز بیشترین رغبت برای انتخاب نوع لوگوی خود را لوگوهای تصویری دارند.

 

لوگو انتزاعی

لوگوهای انتزاعی یا Abstract زیر شاخه ای از لوگو های تصویری هستند. به گونه ای که به جای تصاویر قابل درک در لوگو تصویری، مانند لوگوی اینیستا که با دوربین نشان داده شده، از چند فرم انتزاعی برای انتقال پیام به شکلی تجریدی و ساده به استفاده میشود.

لوگو مسکات

مسکات یا Mascot به یک شخصیت گفته میشود. شخصیتی بیانگر کسب و کار شما است.

 

این شخصیت می تواند شامل انسان، حیوان و حتی اشیا باشد. یک شخصیت ساده و تصویر سازی شده برای شرکت هایی است که به دنبال ایجاد یک فضای صمیمی با مشتری هستند.از لوگو KFC می توان به عنوان شاخصترین لوگو مسکات نام برد

 لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی از تلفیق لوگوتایپوگرافی و لوگو تصویری بوجو میاید.این لوگو به دلیل اینکه همزمان مباحث جداگانه  تایپ و تصویر را تواما دارد ، نیازمند صرف زمان بیشتری در پروسه طراحی است.

زیرا ایجاد انسجام و هماهنگی این اجزا جداگانه بسیار مهم بوده و در صورت عدم وجود هارمونی لازم بین طرح ها، لوگویی زننده و از قبل شکست خورده حاصل خواهد بود.

 

لوگو امبلم

لوگو امبلم از یک نوشته یا یک فونت درون یک شکل یا آیکون تشکیل میشود.این سبک از طراحی در طراحی لوگو، تصاویر و شمای فانتزی زیبایی را برای کسب و کار شما خلق می کند. لوگوهای امبلم به دلیل چشم نوازی و خاص بودنشان تاثیر قابل توجهی را روی مخاطب دارند. از این رو این نوع و سبک از طراحی لوگو، آن بیزینسی که تاثیر قابل توجهی روی مخاطب را خواهد داشت، به بهترین شکل نمایش می دهد. از جمله لوگو هارلی دیویدسون و استارباکس

لوگو مینیمال

مینیمال یعنی ارائه مفهوم با حداقل ها البته به صورتی مفهومی و زیبا.

در طراحی مینیمال سعی بر این است که با حداقل ترین و ساده ترین شکل وفرمها ممکن، یک لوگو متناسب برا­ی کسب و کار مشتری طراحی شود.

لوگو نشنال جئوگرافیک به عنوان معروفترین لوگو مینیمال شناخته شده است.

لوگو سه بعدی

لوگو های سه بعدی لوگوهایی هستند که پایه طراحی آن از بعد سوم (ارتفاع)تشکیل شده و قواعد پرسپکتیو در آنها رعایت میشود.

طراحی سه بعدی نیز تناسب خاص خود را با بیزینس سفارش دهنده باید داشته باشد. دارد. در این سبک ، ممکن است یک لوگو تصویری یا یک تایپوگرافی به یک طرح لوگوی سه بعدی تبدیل شود .

فانتزی

با گشترش کسب و کارهای خانگی که اساس آنها را زنان و دختران تشکیل میدهند سفارش نوعی از لوگوها بوجود میاد که نسبت به فضاهای کار آنها فانتزی است.

استودیو تبلیغاتی هانی جزء اولین مجموعه هایی است که از این نوع طراحی لوگو در تبریز انجام  داده است.

 

بازکردن در واتساپ
واتساپ
سلام
آیا کمک لازم دارید؟